Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg rossz az AJM motorkódú...

Tényleg rossz az AJM motorkódú PdTdi?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok a PD motorokkal nagyjából családban is van egy (101 lovas passat). Ismerősöknek van pár 131 lovas passat és A4. Nézegettem mostanában az A4es audikat olyan 2000-es évjáratban 116lovas pd... Egyik ismerősömnek volt egy olyan kijelentése egyszer, hogy azok szarok a a többihez (101hp , 131 hp) képest. Annyira nem foglalkoztam ezzel, aztán most kíváncsi lettem h miért is, de egyszerűen semmit nem találtam ezzel kapcsolatba, hogy rosszabb lenne esetleg.

Olyanok válaszát várom aki tapasztalt már valamit ezzel kapcsolatban.

Köszönöm!



2016. okt. 5. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az összes 1.9 PDTDI nagyon jó, no para.
2016. okt. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyira szar hogy nekem óra szerint (ki tudja hogy valós-e, mert 2004-ben került magyarországra) 350e km van benne, füst mentes a motor és még gyári a kuplung.
2016. okt. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A 2.0-ás PDTDI-k amik Siemens PD elemekkel van szerelve, messziről kerülendők. A többi teljesen jó.


Az a gond a Siemensekkel, hogy alapból típushibásak, sokkal kevesebbet bírnak mint a Bosch vagy Continental. (bár ebben a márkában nem vagyok biztos) Ráadásul szétszedhetetlenek/felújíthatatlanok és felújított komplett Bosch PD elemekkel helyettesíteni is rettentő drága (350.000 darabja listaáron az Unixnál, ezzel szemben a meglévő Bosch elemek felújítása bőven két számjegyen belül marad darabjánál)


Modnjuk erősen meglepődnék, ha még futnának valahol Siemens elemekkel szerelt PDTDI-k.

2016. okt. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Én is így gondoltam, a 2.0 Pd-ket én is hallottam, hogy kerülni kell őket a siemens miatt.
2016. okt. 6. 10:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2.0pd vel nem feltétlen csak a befecskendezőkkel van a probléma (csak azokat cserélték contira amik meghaltak vagy közel álltak hozzá, tehát még akad simens elemes ha nem volt cserélve) hanem az olajpumpa meghajtással, ami viszont az összes 2.0pd érinti (kivéve a 170 lovast, de az meg szereti repeszteni a hengerfejet, bár ebből is volt 3 verzió a,b és c)

2.0pd ből én csak a bmp kódosat venném, azok bosch pd elemes dpf nélküli verzió, igaz ebben is kell egy kb 30-40e szervízt beiktatni a rossz olajpumpa miatt és átalakítani az 1.9-es pumpájára ÉS innentől kezdve ugyan olyan megbízható lesz mint az 1.9-es tdi-k.

2016. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!