Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a Japán...

Mi a véleményetek a Japán autókról?

Figyelt kérdés
Autó vásárlás előtt állok, és több kollégám is Japán autót javasol állitólagos megbizhatósága és elnyűhetetlensége miatt. Honda, Nissan, Mazda, Toyota, Mitsubishi amik szóba jöhetnének nálam 350 000 Ft felső árig. Mik jellemzőek rá? Tényleg megbizhatóak? Mennyire drága az alkatrész/ fenntartás? Kérhetnék személyes tapasztalatokat, tipus ajánlatokat? Amik nekem fontosak: Maximum 1800 köbcentis motor, ne legyen túl nagy, se kombi, nem versenyautót szeretnék, hanem normál utcai autót, mindennapi használatra. Ja, és 1998 vagy fiatalabbi kiadású legyen. Köszönöm szépen a válaszokat!

2016. okt. 6. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi penzert csodat ne varj. Nekem 99-es Civicem van. Nem rossz, de kell azert ra kolteni idonkent. De mondjuk dragabb is volt 350-nel. A bontott alkatresz nem draga, de az utangyartott sem veszes
2016. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebben kategóriában ritkán veszel jót , esetleg idős tulajtól . Ezek kifutott öreg darabok mindig van mit újítani vagy kijön a hibájuk . Bontóból kiegészítőt kárpitot szerezz be maximum . Nézz körül alaposan és informálódj , de ha teheted vegyél fiatalabbat és gyűjts rá .
2016. okt. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
350? Akkor ennyiből Suzukit.
2016. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Honda Civic 1.4,Mazda 323 1.5,Mazda Xedos 1.6 kijön ennyiből,és ha egyben van,akkor nem sok gond van ezekkel.


Egyébként hülyeség kikötni hogy 97 utáni legyen 350 ezerből.

2016. okt. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A régebbi autók alapjában véve megbízhatóbbak mint az újak, hiszen jóval kevesebb dolog tud benne tönkremenni bennük, mert egy csomó olyasmi nincs még bennük,amik az újabbakban igen és szeretik is megadni magukat. Ez a japán autókra is igaz. A régiek híresen megbízhatóak belőlük, és valószínűleg az újakat is kevesebbet kell szervizelni, mint a hasonlóan új, egyéb országok gyártóitól származókat. Nekün az családban mitshubishik és mazdák voltak , és jelenleg nekem is mtsubishim van. Az a tapasztalat, hogy kopó alaktrészeken kívül nem nagyon kellet költeni rájuk. Általában ezeknél a kaszni hamarabb adja meg amgát , mint a motor vagy váltó vagy akármi. Az alkatrészek pedig relatív drágák hozzájuk. A mitsubishi utángyártott alkatrészek a német "préémium" árakat megközelítő árban mennek, már ha egyáltalán találsz hozzájuk valót. Ha nem , akkor malad a gyári alkatrész, amik pedig aztán tényleg nem olcsók. A galantomba 210e Ft lett volna gyári alkatrészekkel 2db vezérműszíj görgő, szíj ,2db külső szíj, és egy hidrofeszítő, amire még rájön ugye a munkadíj. Utánygyárotottal viszont 130-ból megúsztam. De én mégis azt vallom, hogy inkább legyen drága az alaktatrész, csak ritkán kelljen cserélni, és ne álljon meg alattam a vas váratalan pillanatokban. Azt hiszem ezt nevezik megbízhatónak.


Egyébként a régi japánok közül bármelyiket is választod a pénzedért, valószínűleg nem fogsz nagyon mellé lőni, de ennyi pénzért én is a suzukit tartom reálisnak. Amivel nincs is semmi gond. A suzuki pl az, hogy megbízható is, viszont az alaktrész is elég olcsó hozzá. Szerintem a világ egyik (ha nem a legjobb) ár/érték/tudás arányú autója, de vezetési élményre ne várj tőle sokat, de írtad, hogy nem is az a cél. Ha majd az lesz veszel úgyis egy Imprezza-t vagy egy EVO-t :)

2016. okt. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!