Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám ellophatatlanná...

Hogyan tudnám ellophatatlanná tenni az autómat? Milyen "paraszt"-megoldások vannak?

Figyelt kérdés

Elég necces helyen fogok tölteni fél évet, de a saját autómmal megyek, viszont pont arról híres, hogy semmi perc alatt kirabolják főleg a külföldi rendszámos kocsikat.


Az ilyen tipikus pirosnál állás közbeni és parkolós trükkös lopásokat már kivédtem azzal, hogy egy kisebb páncélszekrényt hegesztettek be nekem a csomagtartóba a karosszériához, szóval az akkor bombabiztos hely az értékeknek, na de az autó ellopását is meg kéne oldanom valahogy.


Ismertem olyat, aki pl hosszabb időre elhagyott helyen hagyta a kocsit és úgy oldotta meg, hogy kivette belőle az aksit. Ez lehet megoldás? Elvégre azzal tuti nem állnak le tökölni, hogy még aksit is hoznak bele ...


Vagy ha nem is kiveszem, de bízva abban, hogy nem töltenek perceket a motorháztető felnyitásával, valami brutál 30-40 A-es kapcsolóval kiiktathatóvá teszem az áramforrást. Ha ez működik, akkor ennyi kellemetlenséget megér nekem, hogy cserébe ne tudják elvinni.


Még egyéb mechanikai / elektronikai megoldások mik vannak? Rémlik nekem valamilyen megoldás távolról is levehető gyújtásra, de ez hogy működik pontosan?


(az a lényeg nekem, hogy úgy kb 3-5 perc alatt ne tudják elvinni, mert több idejük nincs, szóval pl trailerrel biztos nem fogják elvontatni, itt az a jellemző, hogy körbe veszik az arabok az illetőt, aztán visznek amit tudnak, sokszor az autót is, így aztán jó lenne valami módszer arra is, hogy

1, menetképtelenné tudjam tenni ott azonnal, ha bármi furcsát tapasztalok

2, parkoló helyzetből ne tudják csak a saját gyári riasztóját kiiktatva elvinni.)


2016. okt. 7. 08:29
1 2 3
 1/23 Trafó1 ***** válasza:
100%
A gyújtás vagy az üzemanyag szivattyú körét elég megszakítani egy kapcsolóval ezt egyszerűen megoldhatod, beindítod a kocsit elkezded kiszedni a biztiket amikor megáll akkor jó helyen tapogatózol azt az áramkört elég egy kapcsolóval megszakítani.
2016. okt. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Ellophatatlan autó nincs.

A védelem lényege, hogy ne érje meg megpróbálni sem feltörni a kocsit. De ha mégis, akkor túl sok időbe kerüljön.

Trélerre feltenni egy ügyes gépkezelőnek nem több, mint 2 perc, ha az autó is jó pozícióban parkol. De ez szerencsére elég ritka eset.

Védelem szempontjából pedig az a jó, ha minél több egymástól független aktív és passzív védelmi eszközt használsz.

Passzív eszközök: kormányzár, segbáltó-zár, motortér-zár, kerékőr...

Akív eszközök: rejtett kapcsoló, indítás-gátló, riasztó, rablás-gátló, távfelügyelet...


Mivel írtad is, hogy arra-fele "körbe veszik az arabok az iletőt", ezért a rablásgátló mindeképp megfontolandó.

Parkoláshoz pedig legalább két (egy passzív ÉS egy aktív) védelmi eszköz ajánlott.


Nálam van két szett kerékőr, váltózár, gyári indításgátló és utólagos indítás/rablás-gátló riasztóval. Így már nyugodtabban alszok.


A legfontosabb, majdnem lemaradt: lopás-Casco.

2016. okt. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

egy dolog, hogy mozdíthatatlan lesz, viszont kellemetlen lesz, hogy feltörik az ajtót, betörik az ablakot, stb.

Ennyi erővel ne legyen semmi érték vagy mozdítható a kocsiban, és be se zárd. Mivel lemenni úgyse fognak vele, de legalább nem tesznek a kocsiban kárt. MAx beleköltözik pár homlessz.


a legtutibb megoldás inkább az ha nem jársz ilyen környékre.

2016. okt. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#2

a rejtett kapcsolót mire építetted be?

és a "utólagos indítás/rablás-gátló" mit takar pontosan, mit tilt le? pl késsel kikényszerítenek az autóból egy parkolóban, és még benne a kártya (ez nem kulcsos, de kipróbáltam és sajnos a kártyája nélkül is megy, csak indításhoz kell), akkor utána is működésbe tudom hozni?


ezt kicsit kifejtenéd nekem? ez a témakör lenne a legneccesebb nekem sztem, h utólagosan is menetképtelenné tudjam tenni.

2016. okt. 7. 09:21
 5/23 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy ellophatatlan autó, csak legfeljebb lehet tenni valamit annak érdekében hogy nehezebb legyen ez a folyamat. Nem kell nagyon bonyolult dolgokra gondolni, adott esetben egy kormányra tehető bilincs is lehet kitűnő eszköz, mert ha meglátja a tolvaj, akkor lehet hogy elmegy a kedve a szöszmötöléstől és tovább áll. Amit nagyon el akarnak lopni azt el is lopják.
2016. okt. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#5

nézd, esetemben pontosan erről van szó. persze h el tudják ha akarják, de nálam csak arról van szó szerencsére, hogy a trükkös lopásokat kivédjem, tehát ahogy írtad is, olyat tuti nem fognak csinálni, h leállnak vele szöszmötölni, mert mégis egy sűrűn lakott hely, csak azt viszik, amit 1 sec alatt fel tudnak kapni és elhúzni.


Mondok egy példát:

Még anno, fiatalabb és tapasztalatlan koromban, mentem Spanyolországban az autópályán és fényes nappal, igen nagy forgalomban, egyszer csak elém jött egy 7-es BMW, és elkezdtek mutogatni mindent, hogy álljak meg, mert jaj mekkora baj van. El nem tudtam képzelni, mi történt, na én barom megálltam, ezek azonnal kipattantak az autóból, és (persze mindez csak utólag állt össze), amíg az egyik lehúzott szinte a jobb első kerékhez, hogy nézzem meg, hát lötyög, ki akar esni stb és ott feszegette meg bizonygatta nekem, erre elég volt összesen 1 perc, a társai már-már filmbe illő módon kirámolták nagyjából üresre a kocsit, de mindezt úgy h el se tudom képzelni, hogy a fenébe vették ki a nagy bőröndöket is a csomagtartóból, erre a mai napig se jöttem rá, azaz iszonyú ügyesek, hát ebből élnek, ki vannak képezve alaposan. és ott maradtam Barcelona alatt a pályán, egy szál papír, útlevél, bankkártya és pénz nélkül! Nem vicc! Az 1 perc alatt még azt is sikeresen betalálták, hogy hol vannak az értékek, és nagyjából mindent elvittek. Én meg ott csóváltam csak a fejem, hogy mi az isten bajuk van a kerekemmel, és mire visszamentem az üléshez, ezek már elhúztak de mint a villám, és akkor vettem észre h kb üres az autó, ami mozdítható volt, azt elvitték.

Tényleg teljesen irreális, h ilyet meg lehet tenni, de sajnos igen; kénytelen voltam megtapasztalni, hogy a képtelenség is lehetséges.


Nos, röviden ennyi a helyzet, szóval leginkább az ilyen esetekre akarok felkészülni, de 2-3 percük már nem nagyon van soha, és a parkolásra kb ugyanez vonatkozik, ha már szöszmotölniük kell, akkor nem fognak vele vacakolni, mivel nem a sivatag közepén leszek egy elhagyott területen. Szóval e célra sztem a gyújtásmegszakítás és a kormányzár+ kerékőr pont elég.

(bár ezt a rablásgátló rendszert még mindig szeretném tudni, hogy működik, azt nem ismerem).

2016. okt. 7. 10:06
 7/23 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolt az 1-es...az egy eszerű, de nagyszerű megoldás.

Az én autómban nincs kamera, csak egy olyan kütyü, ha nem vagyok ott, akkor az elektronika nem kapcsol semmit..olyan helyre kell beépíteni, ami a gyújtást, vagy a szivattyút, vagy mindkettőt vezérli, illetve átengedi ezekhez a szuflát.

Ennek az az előnye, ha járó motornál kikapnak a kocsiból, és elviharzik vele a versenyző, akkor a következő saroknál leáll a masina, oszt jónapot..


nem nagy kőccség, de jól alszom a beépítése óta. Ráadásul saját munka, mert ha már szerelő építi be, akkor pici bukéja is lehet..

Biztos, ami biztos.

2016. okt. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"a rejtett kapcsolót mire építetted be?"


Szövegértés egyes! "Nálam van két szett kerékőr, váltózár, gyári indításgátló és utólagos indítás/rablás-gátló riasztóval." Nálam nincs rejtett kapcsoló!

Egyébként nagyon sok helyre be lehet építeni és számos az indításhoz szükséges áramkört szakíthat meg. Az elrejtésről elég annyit elmesélnem, hogy egy alkalommal egy ismerősöm kért meg, hogy mivel külföldre ment, de elfelejtette bekapcsolni a rejtett kapcsolót, tegyem meg helyette. Nálam volt a slusszkulcs is és élő telefonos iránymutatás mellett sem sikerült megtalálni. Szóval sikerült jól elrejteni.


Indításgátlóból is sokféle van. Nálam az indítókulcs gyujtás állásba tétele után pin kódot kell ütni 30 secen belül, különben riaszt és tilt. Hogy pontosan mit tilt le, nem tudom, de kód nélkül az indítómotor sem megy.


A rablásgátló pedig úgy működik (nálam), hogy járó motor és kikódolt riasztó melett, ha a vezetőoldali ajtót nyitják, akkor - asszem szintén 30 secen belül - ismét meg kell adni a pin kódot, különben leáll az autó. Ha pedig kikényszerítenék a kódot, arra van külön számsor, ami úgy emlélszem csak 3-4 perc múlva állítja le a motort.

2016. okt. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

1, oké ez mind jó, de lécci írjatok mér valami típust, modellt, akármit, mert sokadszor mondjátok a rablásgátlót és mindent, és még mindig fogalmam sincs, mit keressek.


2, a rejtett kapcsolót meg persze, én is magam szeretném beépíteni, csak még kitalálom, mit kéne megszakítania h tuti legyen, és azért nem ártana, ha sikerülne találnom egy olyan kulcsfontosságú áramkört, amin nem megy át 30 A indításkor ....


3, ez a 30 seces ajtónyitós PIN-kódos megoldás nagyon tetszik, ez pont kéne is nekem, de megadnád annak a konkrét rablásgátlónak a típusát, esetleg gyártóját? pont ez lenne nekem is a lényeg, ha kikényszerítenének belőle, akkor se tudja ellopni (Mexicoban már volt ilyen élményem is, ott konkrétan fegyvert nyomtak a fejemhez fényes nappal, na de az legalább csak kölcsön-autó volt, szóval annyira nem érdekelt, és persze el is vitték, de oké ez más tészta, ott ez mindennapos).


köszi

2016. okt. 7. 18:38
 10/23 anonim ***** válasza:

en lany vagyok, szoval nem tudom pontosan hogy es mikent de az autoszerelo haverom berakott egy kis kapcsolot a muszerfal ala ami azt hiszem az oninditot iktattat ki. Ha elfordiottad a kulcsot semmi nem tortent. Raadta a gyujtast, egtek a lampak de a motort nem kezdte forgatni.


Miutan ezt beszerelte kb. 1 honapra ra meg is probaltak ellopni a kocsit. Betortek a hatso kis uveget, az indito zarat kiteptek es meg a motortetot is felnyitottak de nem jottek ra, hogy hol a trukk, miert nem indul.


Ezutan a haver beszerelt meg egy extrat. Ahhoz hogy az onindito mukodjon a helyzetjelzot is fel kellett kapcsolni.


Az aksit ne akard kivenni mert azt bazi nehez lesz cipelni ide-oda...

2016. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!