Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mostanában nincs az autómban...

Mostanában nincs az autómban fényszóró, lehet merült akkumulátor gond?

Figyelt kérdés
Egy Saab 9-5 benzinesen van, és azt veszem észre hogy ha többet áll az autó (+1 hét, főleg hidegben) egyszerűen nincs fényszóróm ha elforditom és bekapcsolom :D Nagyon dühítő,ha este mennék valahova. Gondoltam arra,hogy valami elektronikai dolog, de többen mondták biztos a gyenge akksi az oka. Tényleg régi (+6 éves) van benne. Ami miatt még az akksira gondolok,hogy egy 30perc+ autózás után újra bekapcsol a fényszóró. Index, reflektor, minden van. Beltéri világítás is. Ez lehet akkor akksi? Érdemes újat venni?

2016. okt. 7. 19:01
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:

Nem hinném.

1. Ha jól sejtem indul az autó, ha mindig bikáznád tudnàd hogy kéne új akksi

2. A generátor járó motornál tölt, tehát merült akksi esrtén is bikázás után egyből kellene legyen világításod.


Olyan autóról még nem hallottam amiben egy elektronija letiltaná a világítást bizonyos feszültség alatt, pedig bikáztam újabbakat is.

2016. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor mi lehet a baj?
2016. okt. 8. 14:47
 3/7 Beviz Elek ***** válasza:
Mi az ami indítás után nem működik a tompítotton kívül?
2016. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Beviz Elek ***** válasza:
Ja, meg milyen lámpa? Halogén? Xenon?
2016. okt. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Halogén. Tudod van 3 fokozat kapcsoló. 1.null, 2.helyzetjelzo az muxik, 3.fenyszoro na az nem megy+vele együtt a dashboard light (műszerfal fények) sem. 30perc autózás után általában újra jó lesz.
2016. okt. 8. 16:44
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:

A műszerfal világítás a helyzetjelzővel is kell menjen, érdekes hiba, de én a kapcsoló környékére tippelnék. Valami érintkezési hibás dolog.


Nem ismerem az kocsik elektromos rajzát, de esetleg lehet benne komfort modul is (gyári/utólagos) és ez zavar be.


Öcsémnek pl nem lehetett lekapcsolni az első ködlámpáit, később pedig tompítottja csak nyitott ajtóval és indexszel/vészjelzővel volt. Egy érintkezésihibás komfort modul volt a ludas.


Esetleg keresd meg és mozgasd meg. Lehet azért lesz jó idővel mert bemelegszik az utastér/motortér/a technika. Ez magyarázná hogy hidegben fokozódik.


Ennek sem tudom az okát: lakókocsikban 12V-os T10-es izzókat télen felkapcsolom, majd kell egy kis idő mire felkapcsolódik. Ez is hasonló, de csak röhögök rajta, nem zavaró

2016. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A helyzetjelzovel megy a dashboard világítás, csak a tompitottal nem!! Akkor leht az lesz,most a nagyobb hidegekben van ez foleg. Majd meleGitem. Köszi a válaszokat
2016. okt. 9. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!