Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek van igaza ezekben a...

Kinek van igaza ezekben a közlekedési szituációkban a KRESZ szerint?

Figyelt kérdés

Nekem úgy tűnik hogy nem az autósok a hibásak, mert hatalmas a dugó így elkerülhetetlen hogy a zebrán vagy a mellette lévő kerékpárúton ragadjanak az autójukkal. Hátra tolatni már nem tudnak mert addigra kerül egy másik autós mögéjük.

Itt a videó

https://www.youtube.com/watch?v=m06PmrYRjU8



2016. okt. 8. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Miért ne lennénk hibásak? Addig a zöl lámpába se hajthatsz bele és a keresztezpdésbe sem ha nem tudsz behajtani, meg kell várni amíg elengednek, az már egy másik kérdés, hogy a paraszt mygarok nem engednek be ha nem tolod be az orrod, de egyébként nem kéne ráhajtani a kerékpáútra csak akkor ha már beengedtek és ezért besorolsz.
2016. okt. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kresz szerint az "igaza van" nem definiált. Inkább az elsőbbság.:)


Egyébként itt a biciklis legalább akkora suttyó mint az astrás. Ha látom hogy valaki ilyen hülye szituban bentragadt a zebrán, nem ugatok rá hogy húzzon le a zebráról.

A másik meg az, ha tudja hogy ő a hunyó akkor meg mit ugat vissza.


A biciklisen látszik hogy nagy a mellény, mert összespórolt a benzinpénzen egy kamerára, és szándákosan provokál. Az első nem jött be, a második már kötélnek állt. Remélhetőleg majd valaki egyszer az ajtót is rányitja.


Egyébként németeknél is azt tapasztaltam hogy a bringások ilyen kisebbsági komplexusos barmok. A kiróndulóúton félreállok hogy el tudjon menni, 10-ből 2 bólint. A múltkor egy kirónduló öregasszonyt ráncigált meg egy ilyen tesztoszterontúltengéses suttyó, mert rá mert szólni hogy majnem átment a szobakutyáján.


Meg olyant is láttam, amikor egy autó helyet keresett egy flusi rendezvényen, a biciklis meg ugye nem ismeri a féktávot, és majdnem belement, és az autós volt a "vollidiot" mert miért ott akar parkolni.


Szóval egyiket sem ekll félteni.

2016. okt. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég szerencsétlen szituáció, ugyanis ha a tábla vonalánál állsz meg soha senki nem fog beengedni. Valószínűleg én is ráálltam volna a bringaútra, de csak akkor amikor zöldre vált a lámpa.


Ezt elkerülhetnék ha egy autónyi helyet hagynának a besorolni vágyónak és mögötte vinnék a bringautat. Persze ez a később látható Astrában ülő élőlények esetében nem működne, de szerencsére még nem ők adják a többséget.


Egyébként ezek a kamerás bringások véleményem szerint külön várják ezeket a helyzeteket, hogy végre jól megmondhassák a szemét autósoknak. Látszik a videóikon hogy ők sem toleránsak a közlekedésben és ha valaki akár egy kicsit is akadályozza őket a haladásban egyből jönnek a viccesnek szánt, nevelő célzatú dumájukkal.


A közlekedésben a konfliktusokhoz mindig két hülye szükséges.

2016. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is bringás vagyok, de ez a csávó szánalmas!

A dugóban néha le kell mondani az elsőbbségről, néha engedni kell.

Ha nem pofázik az autósnak már régen elment volna, jót röhögtem rajta, hogy csak messziről volt bátor.


Ha autóval megyek, jól körbenézek, ha bringás jön a kerékpárúton, megvárom. Utána állok rá a kerékpárútra, ha 5 percig nem tudok kihajtani, akkor addig.

Ha két keréken vagyok, akkor sem őrjöngök, kikerülöm, mögötte megyek el.

2016. okt. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy érdemes néha az autós szemszögéből is megnézni a dolgokat. Például ilyen helyzetekben, ha jobbra akarok kanyarodni, kénytelen vagyok ráállni a kerékpárútra (természetesen miután meggyőződtem arról, hogy nem jön ott kerékpáros), mivel egész egyszerűen más különben lehetetlenség belátni a kereszteződésben.

Ilyen dugóban egy valahogy tudsz besorolni: ha beengednek. Ha nem az út mellett közvetlenül állsz, esélyes sincs erre, ezért sajnos ilyenkor az ember kénytelen ráállni a kerékpárútra vagy a zebrára.

A kerékpáros meg nemcsak bunkó volt, de hülye is. Ha nem áll le az autóssal vitatkozni, akkor az a bkv-busz után ki tudott volna kanyarodni (ahogy a fehér Ford is teszi).

Ez van sajnos, hogy az embernek be kell sorolnia, és ilyen dugóban ez nem egyszerű. A kerékpáros is lehetne kicsit toleránsabb.

2016. okt. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a bringás se lesz hosszú életű...(remélem)

Nagy pofája az van, még. Érik egy verés részére.

Ha az ember araszolva halad autóval, kamionnal, stb, benne van a pakliban, hogy leragad egy olyan helyen, ahol várakozni, megállni tilos. Nálam ilyen ritkán fordul elő, épp ezért, de mivel tudom, hogy vannak bamba, meg figyelmetlen emberek, nem kezdek el nekik tahó módon anyázni, mert megállt a kereszteződésben, vagy a zebrán, stb. Nem mindig kiszámítható a forgalom mozgása.

Nagyon szoktam vigyázni amúgy a bringásokra, de ha ezt a tahót meglátnám, le, rendesen megszivatnám...

2016. okt. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan forgalmi helyzetek, amikor életszerűen nem lehet élni a szabályokkal, mert épp olyan helyen állnak meg előtted, ahol szabálytalan, ha itt nem akart szabálytalanul megállni de ellőtte is megálltak és akkor mit tehet? Ha meg még a zebra előtt megáll és megvárja amíg kimehet, akkor mások fognak rádudálni vagy szabálytalanul elé kerülni, ha meg ő megpróbálja előrrébb tolni az orrát a főútvonalra, akkor neki törik össze az autóját. Szóval ez az ami semmiképp normálisan nem járható.


Ezek olyan életszerű és rugalmasan kezelendő helyzetek, ahol mindenkinek a legjobb "üzlet" előzékenyen és rugalmasan elengedni azt aki a leginkább el kell menjen ahhoz, hogy a többi mozdulni tudjon. Kerékpár sávon át lehet tekerni ugyan, de ilyen körülmények között a legcélszerűbb áttolni, különben lehet, kicsit megnyom ha akkor gurulsz elé amikor éppen ki mehetne onnan és már mozdul is, amikor éppen elé érsz, mert az előtte lévő éppen engedi és már félig kint van a zebráról, de még úgy gondolod, hogy át érsz előtte.


Na ezek azok a helyzetek amit csak közös udvarias figyelemmel lehet megoldani bárkinek a veszélyeztetése nélkül.


Vagy mindenkit megbírságolhatnának sorban a gépjármű vezetők közül.


Ilyenkor akkor jársz a lejobban ha nem a szabályok szerint akarsz keresztül tolakodni, hanem inkább lemondasz az elsőbbségedről bizonyos kritikusabb helyzetekben. Ezzel rendkívül sok balesetet el lehet kerülni.

2016. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én bringával járok te a videó láttán az az érzésem támadt, hogy megtalálta a zsák a foltját. A bringás keresi a konfliktust, hogy legyen videója a bunkóparasztpestiautósról, az autós meg hiába "jár tilosban" turpák tufa módjára adja elő magát. Azért amikor ki akartak szállni az előemberek a "szállj ki duma" hirtelen "kamera van nálam mennyinnen"-re váltott.
2016. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"te a videó"

=

"de a videó"

2016. okt. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!