Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplunghiba? Mennyibe kerül a...

Kuplunghiba? Mennyibe kerül a csere?

Figyelt kérdés
Van egy Lancia Y-om, 1996-os, 1,2-es benzines. Gyakorlatilag egy Fiat Punto 1. Észrevettem, hogy 80-90 között nagyon ráz az autó eleje. (Gumik, felnik rendben vannak) Minél nagyobb gázt adok, annál jobban remeg az egész autó. (Pedálok, váltókar is) Ha kinyomom a kuplungot 90-nél akkor minden rázás-remegés megszűnik. Ez lehet kuplunghiba? Ha igen, mennyibe kerülne körülbelül a cseréje?

2016. okt. 9. 12:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy hideg motornál olyan hangot hallat a váltó felől, mint amikor egy csapágy elkopott vagy mint amikor az ékszíj nincs rendben. De csak hideg motornál, amint melegszik, megszűnik a hang.
2016. okt. 9. 12:56
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Motor tartóbakra nem gondoltál esetleg? :)
2016. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Féltengely hiba is lehet, nekem is ráz a jobb eleje terheléskor, de sima guruláskor megszűnik...
2016. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Motortartó bakra is gondoltam. Egyszer már volt ezzel a hibával szerelőnél, akkor átnézték a futóművet de az rendben volt. Ha féltengely hiba, annak van látható jele is amit szemrevételezéssel meg tudok állapítani? Vagy a motortartó baknál? (Pl. Nagyot billen a motor indításnál, ilyesmi?)
2016. okt. 17. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!