Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyobb aksit tettem az...

Nagyobb aksit tettem az automba de csak ugy fért be hogy kivettem az akutálcát ami a kisebb aksi alatt volt. Ez baj?

Figyelt kérdés
annak a tálcának mi a szerepe ? Köszi!
2016. okt. 10. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Annak a tálcának az a szerepe, hogy stabilan tartsa a gyár által előírt méretű akksit.két oldalán van rögzítőkampó is, tehát az akksi stabilan áll a helyén.


Most az akksid saját testje feszül, nincs igazából megbízhatóan alátámasztva, könnyen eldőlhet...esetleges koccanásnál talán elszabadul, és a pozitív saru könnyen a testhez érhet, aztán lehet hívni a tűzoltókat.


gondold át, hogy tudod védeni az akksi házát a sérüléstől,és az saruk biztonságos szigetelését a lemezfelülettől...

2016. okt. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a rögzitő kampó felvan helyezve. tehát az aku stabil nem mozog csak a régi alatt volt egy tálca na az nincs meg mert ugye ez más méret
2016. okt. 10. 18:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg.

Az a fontos, hogy mekkora amper órás.

Mert ha sokkal nagyobb, mint ami kell, akkor a generátor, nem tudja kellően feltölteni használat közben, és neked pluszban tölteni kell.

De ha csak egy picit nagyobb akkor nem gond.


Nem fog elrepülni, meg hasonló misztikus dolgok sem fognak történni.

2016. okt. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A generátornak teljesen mindegy, hogy mit tölt. Feltölti a 1,5x, akkorát is.

Én inkább azt nem értem, hogy minek ez a bűvészkedés, miért nem jó a gyári méretű, kapacitású akki a kocsiba?

2016. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BiTOPro97 ***** válasza:

#4 Vagy ehhez jutott hozzá (számára) kedvező feltételekkel, vagy sokat fűti az autót álló motor mellett. - és ez csak két tipp volt.


Amúgy a akku tálcának nem csak a annak stabilan tartás az egyetlen feladata, bár tény ez a főfeladata.

2016. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt nem értem hogy az a gyenge müanyag tálca hogy tudd tartó funkciót betölteni? én ahogy nézem csak a kampók tartják stabilan
2016. okt. 30. 11:29
 7/8 BiTOPro97 ***** válasza:
Védőszerepe van főleg, tény.
2016. okt. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BiTOPro97 ***** válasza:

Mind a kettő igaz, csak autótípusban, vagy inkább főleg gyártóban kell gondolkodni, van ahol főleg véd, van ahol főleg tartó funkciója van az az akkutálcának.


Régi autómban fő feladatuk a tartás volt, bár nem volt elhanyagolható a védő szerepük sem, aztán volt egy korszak ahol csak vezettem autókat a régiek mellett és kettős feladatuk volt, mai autómban főleg védőszerepük van úgy látom. Bár ezeket már típusra specializált szerelő szereli.


Minden esetre, én nem kezdeném kiszedni az alkatrészeket a motortérből.

2016. okt. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!