Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg nehéz normális használ...

Tényleg nehéz normális használt autót kifogni kb 1 millió alatt?

Figyelt kérdés

Én fél millióért vettem autót 2 éve. Az első autót amit kinéztem azt meg is vettem mert jónak bizonyult. Nem nyúltam mellé, a szerelő is megerősített később abban hogy jó vétel volt.

Mások viszont azt mondják hogy tele van hulladékkal a használtautó piac és nagyon nehéz kifogni egy normálisat.

Ismerősöm 2 kocsit nézett meg, mindegyikre százezreket kellene rákölteni, az egyiket még úgy is hirdették hogy kitűnő állapotnak örvend. Egyik se volt áron alul hirdetve.

Szerintetek kisebb autóból több a jó? Vagy mindegy hogy kombit nézel vagy városi rohangálóst, mindegyiket egyformán nyírják?


2016. okt. 10. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Embere válogatja. Nagyon sok paraméter van, amit nem

tudsz, illetve sokan úgy vannak vele, hogy ha már

eljött 300km-t, akkor több eséllyel veszi meg szarabb

állapotban is.

2016. okt. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs mázlid, 20-40 autót simán megnézel mire találsz belőle normálisat. Kb fél évig nézegettem a kocsikat 700 körül szerettem volna venni, de aztán 1.2 M lett belőle. Összesen két típust nézegettem: Golf IV és a Passat 2000-es évjárat körül. Végül 2002-es Golf lett, sajnos nem kombi, de már elegem volt. És a rengeteg lepusztult ócskavas után, találni egy kiváló állapotút szinte csodának éreztem. Igaz az ára a korához képest soknak tűnik, de nem bántam meg. Semmi pénzért nem adnám el.

Mérlegelni kell, hogy olcsón vesz valaki kocsit és csillagászati összeget költ rá vagy türelmesen vár és átlagon felül fizet érte, és valószínűleg nem kell rá sokat költenie. Nekem ez 60000 Ft volt, amiből az olaj 18000 be került. Vezérlést nem kellett cserélni mert még csak 30000 km van benne

2016. okt. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalat+türelem+szerencs ha van bőven, akkor lehet.

Nem szabad sajnálni az időt, a km-t. Sokan csak 30 km-t hajlandóak autóért menni.

Mi 2 autót vettünk (2-2,5-éve). Mindkettő 1M alatti, de tulajtól, sok számlával, szervizkönyvvel.

Azóta(40.000+25.000 km futás) költöttem összesen szervizekre (tehát ebben évennte olajcsere, szűrők, meg minde ilyesmi) 146.000 Ft-ot. (biztosítás, gumik az más kérdés).

Sokan meg hasonló értékű autókra 1 év alatt 2-300.000-t(és nem 2T lendkerékre, meg turbóra, mert sima benyás Mondeo, meg hasonlók)költenek, mert szét van gányolva, minden elromlik folyamatosan. Ezek többsége(nem mind) kereskedőtől, vagy neppertől való....

2016. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 petizacc ***** válasza:

Lassan egy éve 70 ezerért vettem egy 2105-ös Ladát :D

A jobb oldali taposó lemez ki lett cserélve, máshol nem rohad, a motorja erős, nem eszi az olajat és azóta egyszer sem hagyott cserben. (kopp, kopp)

Ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy ennyi pénzért is lehet jó autót venni, csak hozzáértés és szerencse kell hozzá.

2016. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!