Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jövedelmed és vagyonod hány...

BiTOPro97 kérdése:

Jövedelmed és vagyonod hány százalékát költöd autóra és fenntartásukra? És mennyit tartasz maximum reálisnak?

Figyelt kérdés
2016. okt. 10. 19:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ, attól függ mikor mire kell költeni. Pl. most havi 50-et költök, 2 Suzukim van. Venni kellett téli gumikat, motor olajat kellett cserélni, vinni kell mind2t kasztnishoz, egyiknek nem sokára műszaki.

Viszont eddig hónapokig egy fityinget sem költöttem rájuk a benzinen kívül.

2016. okt. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Egy szakértőtől hallottam annó (és maximálisan egyet értek vele) ha 6-8 havi nettó fizetésed szánod autó vásárlásra, az az az összeg amivel nem vállalod túl magad.


Motorom: 1 milla volt, biztosítás 13eFt/év, teljesítmény adó 16eFt/év, szezon előtt új olaj +szűrő durván 10k, illetve 2 évente 12-14eFt a vizsga, ezen kívül amennyit elmotorozok, ez kb 40eFt évente +1 kék flakon Spori 5500Ft


Autó: 400eFt volt (napi bejárós), biztosítás 35eFt/év, teljesítmény adó 15eFt/év, évente egyszer új olaj és szűrő 10k, vizsga 2 évente 20-22eFt, 1 tele tankkal kijövök 1 hónapra (kb 13eFt)


Autónál sajna most lesz egy nagyobb tétel, sajnos szelepszár szimeringeket kell cserélni. Szerencsés esetben (ha nem kell bontani, csiszolni stb) megúszom 40eFt körül, ha nem akkor 70-80eFt legalább, de legalább lesz egy felújított motorom.

2016. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokat.

De én csak élem az életem a párommal, nincs semmi gyerek-család, tehát max a kutyára meg a macsekra kell költenem ezen felül.


Nincs semmi reális.


Én még diák koromban vettem egy nagyon régi amcsi kocsit akkor még úgy voltam vele, hogy 1-2 évre, majd csak lecserélem.


Ez volt 2009-ben.


Azóta nem volt csere, viszont nagyon sokat költöttem rá.


Nincs olyan, hogy maximum meg reális.


Mint ahogy egy gyereknél sem.

Megveszed azt amit jónak gondolsz, aztán még többet.


A környezeted meg senki véleményére nem kell hagyatkoznod.


Ha most sokkal több bevételem lenne, akkor még sokkal többet költenék rá.

Miért?

Nem tudom. Csak.

Mert nő vagyok, aki megszeretett valamit és kitart valami mellett. (az autó mellett plusz a párja mellett) :)


Ezt nem tudom megmagyarázni.

2016. okt. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Autó vásár kilenc havi nettóból.

A fenntartás kiszámolása már bonyolultabb.

Ha a vásárlás óta ráköltött minden egyes forintot leosztom a futott kilóméterrel, akkor kijön a Ft/Km költség. Ebben viszont nincs benne az amortizásiós és alternatív befektetéssel elszalasztott haszon. Minden mást tartalmaz (üzemanyag, tervezett és nem tervezett szervíz, mosás, kiegészítők, adók, biztosítások, autópálya és parkolási díjak...).

Tehát a havi Km * Km költség / havi nettó * 100 az nálam 16%-ot ad.

Realitásról nincs értelme beszélni. Van aki inkább költ benzinre, mint tengerparti nyralásra, van aki fordítva. Az a lényeg, hogy arra költs, amitől boldogabb vagy!

2016. okt. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Kedves Omlás igaz, nekem például nincsenek szenvedély betegségeim. Bár nyaralásra/utazásra is költők, de azt is ésszel. Booking-on foglalás, és last minute is bejátszik, mert például nyár nagy részén se munka, se időhöz kötött tanulás.

Sőt esti két pohár bornál a vacsorához-on kívül, csak ünnepeléseknél iszok, vagy sokkal inkább csak költök pénz italra. - de ez utóbbi is csökkenő tendenciát mutat.

Fenntartásokat nem számoltam még ki, de az is jövedelem arányos még. Jó nekem nyugati bérem van, mint a nyugaton is kereset és nyelveket beszélő emberekből már sokaknak, szerencsére. Persze sok munkával. De jól ütemezve és illeszthetően a tovább tanuláshoz, és sok-sok utánajárással is lett így, és van így. Egyik autóm például csak munka miatt van, az ott költségként is vehetjük.

Nem volt még, és nem is lesz hitelem, szerencsére ezt megengedhetem magamnak.

Tény hogy sok három autó egy személyre, plusz terem garázshelyek, ami 3+1 mert sulinál is van. - bár utóbbi így olcsóbb annyi időre. És azokat is megvettem, tehát befektetés is egyben. - mivel mind a két hely feljövőben is van. Főleg a suli és környéke.

Költeni autóra vásárlásra is viszont tudok. De mindig kívánság listát írók, és minden kiadásról. Ez az autó is rajta volt, amit most vettem.

Jó webshopok és külföldi vásárlásoknál ez könnyebb. Jó meg Interspar.


Azért is kérdeztem mert kíváncsi vagyok más, hogy van ezzel. Meg mer vettem nagyon jó áron egy cabrio-t is, amit nálam is látszik, azt ősszel érdemes, mert három millióval olcsóbban adták mint tavasszal. Ezért sem tudom, a kiadási arányt még ma. De péntek este az is kiszámolom.


Nem önigazolást keresek, vagy felvágni akarok, de ráparáztam, ami viszont jó, mert még bőven kereten belül.

2016. okt. 11. 18:55
 6/21 A kérdező kommentje:
Ja meg DM.
2016. okt. 11. 19:33
 7/21 anonim ***** válasza:
Havi 250-300 000 gàzolajra, havi 1-2 olajcsere szürökkel 60-80 000, évente fék 180-200 000, évente 1-2 szett gumi 240-480 000, 1-1,5 év kuplung 120 000, 1,5-2 év turbó, kettôstömegû 450-500 000 ft, biztosítàs 59 000, aprósàgokat nem írom. Ez kb 5-6%-a annak, amit az autóval megkeresek.
2016. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
#7 - ez ugyebár úgy hívják hogy nyerges vontató :)
2016. okt. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Kombi személyautó
2016. okt. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Most számoltam ki a minap, hogy az elmúlt két év béli jövedelem mennyiségű pénzt költöttem csk a megvásárlásukra a két használt autómnál, miközben van egy új is.
2016. okt. 22. 18:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!