Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jövedelmed és vagyonod hány...

BiTOPro97 kérdése:

Jövedelmed és vagyonod hány százalékát költöd autóra és fenntartásukra? És mennyit tartasz maximum reálisnak?

Figyelt kérdés
2016. okt. 10. 19:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

2 éve van autóm és eddig kb 200at költöttem rá úgy hogy ebben benne vannak a javítások, műszaki és a téligumi is ami ugyebár nem csak 2 évig jó tehát ha meglesz még 3 évig az autó akkor is még ezzel a gumival tudok menni.

Ez nekem kb 2 havi bérem.

Revesebbet összeget tartanék reálisnak de hát olyat is kicseréltem vásárlás után amit nem én koptattam el(fékbetét) és a gyertya se az általam megtett 10.000km után érett meg a cserére.

Hosszabb távon szerintem kedvezőbb a fenntartása

2016. okt. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés...


Autó vásárlásra kb annyit költöttem, mintha 10 havi jövedelmemet tettem volna félre és abból egy fillért se költöttem volna el. Mivel első autóm volt, ennél többet nem akartam kezdésként rákölteni.

Tehát kb a havi jövedelmem 1000%-a.


Ha a vagyon alatt a bankszámlámon lévő összes kp-t, lakásom árát, minden ingóságot, stb értjük, akkor annak sok értelem nincs kiszámolni, mert mindenkinek nyilván más az anyagi helyzet. Az én helyzetem még abból a szempontból is speciális, hogy nem mindenkinek halnak meg a szülei 21 éves korára és örökölnek házat, mindent.

Ha nagyon akartam volna, el tudtam volna tapsolni a szüleim házát egy drága új autóra, de több okból sem tettem. (Erre most nem térek ki részletesebben, hogy miért.)

Ha mindenképp kell egy százalékot írnom, akkor az autómat a vagyonom 3%-ából vettem.


Fenntartás:

Havi szinten átlagban a fizetésem harmadát költöm az autóra. Ez sok. De ebből a szempontból is speciális helyzetben vagyok. Ugyanis nem mindenki dolgozik 240km-re a lakóhelyétől. Így tankolásra elég sok elmegy, amit a munkáltatóm csak minimális mértékben térít. Ehhez képest a szerviz, új gumik, stb, szinte elhanyagolható költségek.


Vagyonom szempontjából még lényegtelenebb ezt kiszámolni, mint az előző esetben. De ha mindenképp kell egy szám, a vagyonom kb 0,08%-át költöm havonta az autóm fenntartására.

2016. okt. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Vagyonom tíz százalékát sem képezi az autóim értéke. - nem felvágásból írok ilyeneket.

!!! Csak az elszórásra. !!!

ÉS: Éppen ennyit kerestem két év munkával amúgy, egy multi cégnél.


Amúgy 86 évesen meghalt nagyapámtól örököltem, meg az ő volt nejétől, nagyanyámtól három éve a húgommal, magáningóságokat és ingatlanokat felesben.


Nagyapám cége részének én 32.5% birtokoltam ezzel együtt akkor. De ez már előzetesen felosztotta, és volt egy belsőértékesítés is. Volt egy újabb belsőértékesítés és 25%-ban (15%+10%-ban) külső is. Én tulajdon részem zömét nagybátyámnak adtam el.


Húgommal meg apai nagyapám, és korában az ő nejének ingó és ingatlan vagyonát örököltük, amiből csak nagyapám házát és autóját adtuk el, utóbbit egy barátjának.


Meg a cég korábbi telephely telkét.

2016. okt. 22. 23:32
 14/21 A kérdező kommentje:
Szüleim várható hátralévő élettartalma még több mint, vagy közel húsz év minimum, bár anyámat egyik munkahelyén jövőre nyugdíjazzák.
2016. okt. 22. 23:35
 15/21 anonim ***** válasza:

Kérdező! Bocs de kit érdekel, hogy milyen rokonod melyik cégéből hány százalékot örököltél? :)

Én is elkezdhetném itt sorolni, de semmi köze az autók, motorok témához.

2016. okt. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Off topic: Kedves #14-es elnézést, a 12-dik válaszoló kötözködést reagáltam túl! A vissza-visszatérő lázzal járó betegen, miközben hétfőn leadandó, határidős munkám van, ráadásul nem is kevés, és max. egy nap csúszás fér bele!


Szüleim halálára célzásnak vettem, jó tudom félre értelmeztem. - vagy még sem?


Szerencsére ma már csak hőemelkedésem van, és sokkal jobban haladtam. Pedig csak fél egy után tudtam elaludni.

Jó és tegnap sem volt rossz igazából a teljesítményem, de sokkal több energiát vett el.


Jó elnézés is hosszú lett!


u.i.: Egy dologra vagyok igen kényes, mások szeretteinek a sértőn emlegetésére. A többit normálisan határozottan reagálom le. Amúgy ezt sem ilyen bő lén amúgy.

2016. okt. 23. 10:45
 17/21 anonim ***** válasza:

# 12-es vagyok!


Kedves kérdező, mutasd meg légy szíves hol emlegettem sértően a szeretteidet!

Én nem célozgattam a szüleid halálára semmivel. Meg sem fordult ilyen a fejemben. Nem értem, honnan veszel ilyeneket!


A kérdésedre válaszoltam és leírtam, hogy 21 éves koromban meghaltak a szüleim (a saját szüleim, senkiére nem célozgattam!!!) és örököltem egy nagyobb összeget, ezért nagyobb vagyonnal rendelkeztem ennyi idősen, mint egy átlag 21 éves fiatal. Ezért viszonylag alacsony % jön ki ha kiszámoljuk, de ez a speciális esetem miatt nem reprezentatív. Ezzel semmire nem állt szándékomban célozgatni. Nem is értem ezt hogy lehetett másképp értelmezni, ami a szeretteidre vonatkozóan sértő, vagy mi volt ebben kötözködés. Semmivel nem vitatkoztam, semmi sértőt nem írtam, csak válaszoltam a kérdésre.

Nem értem mi ezzel a gond...

2016. okt. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#17 Értem, elnézést! Lázas voltam. - vagyis folyamatosan leszorítottam, de érted! És közben még dolgozom is kellett, étkezés, hűtőfürdő alatt például, meg étkezések alatt, és minimális kikapcsolódás miatt néztem fel ide.

Étvágyam sem volt ezért össze-vissza ettem. Pedig rendszeres életet élek.


Én is örököltem, és sorstársak vagyunk. Ez félre értés volt.


Elnézést!

2016. okt. 23. 12:52
 19/21 anonim ***** válasza:

Oks, akkor ezért érthettél ennyire félre. Semmi gond. :)


Hát mit ne mondjak, nem volt egyszerű, mikor még tanultam, egyetemista voltam, bevételem gyakorlatilag nulla és egyik pillanatról a másikra hirtelen és teljesen váratlanul, felkészületlenül elvesztettem a szüleimet. Hasonlót nem kívánok senkinek!

Mind érzelmileg mind anyagilag nem volt egyszerű a helyzet. A számlák ugyan úgy jöttek, sőt akkor még örökösödési illeték is volt Tehát majdnem egy millió Ft-ot kellett a semmiből előkaparnom, úgy hogy élnem is kellett valamiből. Házat, lakást, öreg autót, egyéb ingóságokat eladni sem megy egyik pillanatról a másikra.

Na de ez már tényleg off téma, nem ragozom tovább. Meg már régen is volt.

2016. okt. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
#15 Tudod még engem sem. Csak annyi, hogy biztos kezekben legyen nagyapám hagyatéka és életműve, és a dolgozok. Nagyapám elvesztése foglakoztatott akkor is inkább leginkább. (Amúgy 37.5% volt a tulajdon részem.)
2016. okt. 23. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!