Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Holnap viszem az autómat...

Holnap viszem az autómat szervizelni, milyen dolgokat ajánlatos kicserélni?

Figyelt kérdés

Összeírnám, hogy mit szeretnék cseréltetni, de ott elakadtam, hogy vezérlés-csere, olajcsere pollen,lég olaj szűrő,... olajcsere, gyertya csere.


A vezérléscsere úgy egészében mit takar amúgy? Mert 10 éve nem volt cserélve úgy tudom. Csak 1 nagy hosszú vezérlőműszíjat cserélnek vagy hogy van ez?


2016. okt. 11. 18:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Opel Omega A :) a típusa.
2016. okt. 11. 18:56
 2/8 anonim ***** válasza:
A szíj cserélése rég kellett mert volna kmre van megadva az élettartama . Fékbetéteteket pofákat , kormánygömbfejet , futóművet kuplungot is nézzék meg alaposan .
2016. okt. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Olajakat (fékolajat is, még ha az nem is olaj), szíjakat fagyállót cseréltetném. (ha nincs hiteles szervizkönyv)

A vezérlés csere szíjat, vezető és feszítő görgőt jelent (az adott motorhoz ami kell).

2016. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A vezérléscsere nemcsak km-ben hanem évben is meg van adva, motortípustól függően 4 vagy 8 év. Tehát mindenképp esedékes.

Szerintem mond a szakinak, hogy vezérlést mindenképp cseréljen, a motoron olajat, szűrőket. Ezen kívül nézze át az autót, hogy mi az amit még kéne.

Ezt az átvizsgálást érdemes lenne megvárnod, hogy utána kapj egy kb. árajánlatot az elvégzendőkre.

2016. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már nem azért de ezt nem az ottani szakembereknek kéne tudni?Ja és mivel magyarországon vagy ezért ne csodálkozz ha szétesik a kocsid miután kijött a "szervízből"
2016. okt. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nyugalom 4-es! Nem céghez viszem. Egyik ismerősöm a szerelő. :)
2016. okt. 11. 21:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Áhh, így már nyugodt vagyok:)
2016. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem ismerem az autót, de lehet, hogy vízpumpa csere is lesz amikor a vezérlést cserélik.
2016. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!