Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék egy autót venni...

Szeretnék egy autót venni olyan másfél- 2 millió forintért. Szerintetek melyik legyen? (Bár lehet, hogy drágábbak, mint 1,5 millió Ft. ) Első autóm lenne. Mennyi a fogyasztásuk kb?

Figyelt kérdés

-Suzuki Swift

-VW Golf V vagy VI

-Opel Astra J

-Mazda 3


2016. okt. 12. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Golf 5, vagy J astra.De inkább 2ért egy A3...



[link]


na? :)

2016. okt. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Nekem ilyen van. 70-80%ban ugyan az mint a golf 5 alkatrészekben. Nem tudom mekkora motorral akarid, meg, hogy milyet. Ha benzines akkor kb mindegy, ha dízel akkor 1.9TDI. A 2.0 PDTDI kicsit rosszul sikerül , mert a pd elemek amik benne vannak 60 rongy / darab és 4 van benne...
2016. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mazda 3, egyértelműen, vagy Swift. J Astra és VI Golf ennyiért felejtős.
2016. okt. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első, nekem is tetszik az A3, de mivel kezdő vagyok, félek, hogy még a télen kicsit megkoccintom az oldalát :). Utolsó, és az V-ös Golf szerinted még belefér a keretbe? (és 3 közül melyik? Tapasztalat esetleg valakinek?)
2016. okt. 13. 05:49
 5/12 anonim ***** válasza:

Inkább a gúglin keress rá, ott baromi nagy a kedved szerinti kínálat.

A fogyasztás ott van leírva az eledásra kínált autónál.


A Golf V, illetve VI nem jön ki ennyiből..

2016. okt. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Valós fogyasztást a spritmonitor.de oldalon tudsz nézni. Mivel még azt sem írtad meg, hogy benzin/dízel, ill. mekkora motorra gondoltál, azt mondanám az átlagfogyasztás 5 és 10 liter közt várható (hasra ütéssel). Tekintve, hogy ez lesz az elsőautód, vésd a fejede: szinte sosoem az üzemanyag-fogyasztás a legmagasabb költség az autó fenntartásában, nem ez alapján kell elsődlegesen! választani.


Swiftet én ennyiért nem vennék, mert számomra az amortizációja felelslegesen nagy költség. Ebből a szempontból a VW és a Mazda jobban tartja az árát.


Az ötös és hatos Golf nagyon jók szerintem, családban Jetta van. Minőségre sokkal a Suzuki, kevéssel az Opel felett állnak. Ennek megfelelően a szervízköltségük is magasabb.


J Astrát még nem vezettem, korábbiakkal (G, H) viszont elégedett voltam.


Formára szerintem a Mazda a legszebb, de én félnék megvenni a rozsdára való hajlamossága miatt.


Összefoglalva (a saját szempontjaim alapján):

- ha az alacsony(abb) szervízköltség az elsődleges, akkor Swift

- ha magasabb komfortra vágysz, akkor Opel majd Golf

- ha pedig a forma IS! jobban számít, akkor Mazda

2016. okt. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekünk J Astrából GTC volt, teljesen megvoltunk vele elégedve, 3-4 évig volt nálunk, mert megjött a baba, ahhoz meg kicsike volt már az autó. De a kötelezőn kívül (olaj, pollenszűrő, stb) nem kellett semmit sem javítani. Viszont szerintem sem fogsz J Astrához jutni másfél 2 millió környékén, használtautón 12 darab találat van 1.5 - 2 millió között.


Mazda 3-at javaslom akkor inkább én is.

2016. okt. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Kerdezo.... Marhasag, hogy nem jon ki a golf 5 ennyibol 9-12 eves kicsirol beszelunk. 1,4ert is kapsz mar golf 5ot de a atlag ara1,6. En az a3at 1,5ert vettem es makom volt mert csak silber gumit, meg vezerlest kellett cserelni benne. Ugyh az a3 meg a golf 5 is kijon ennyibol. Az alkatre meg kb 10-20%al dragabb az a3ba. De ez is inkabb a lokharitota, stb ilyenekre vonatkozik...
2016. okt. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat. Benzines motorban gondolkodom. Olyan 1.3-1.6-os motor lenne az ideális. A VW Golf 6 1.4-es TSI motorja nem igazán megbízható. Igaz ez? Pontosabban miz jelent a TSI és miben különbözik az MPI-től? (Szüleimnek 1.6-os MPI Skoda Octávia van) Tudnátok ajánlani még hasonló korú kisautókat? (Mármint ferdehátú autókra célzok)
2016. okt. 13. 15:00
 10/12 anonim ***** válasza:

A TSI az a turbós benzines Skodáéknál (VW konszernben). Igen nagy a különbség. Sokan nem ajánlják, különösen nem az 1.4-est.

Egyéb típusra nekem elsőre a Honda Civic ugrott be.

2016. okt. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!