Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért hagynak ki sebesség...

Ókútyafáját kérdése:

Miért hagynak ki sebesség váltáskor fokozatokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Na, most olvastam neten olyat, hogy valaki úgy vált fel 1-ből 6-ig, hogy kihagyja a 2-4-5 ös fokozatokat. Többen is írták, hogy valaki a 4-eset hagyja ki.


Ez miért van? Ennek van valami értelme/haszna? Én az autóval úgy gyorsulok ahogy kell, eszembe nem jutott még felfele váltásnál fokozatokat kihagyni...



2016. okt. 14. 11:33
 1/9 dirtboy ***** válasza:
100%

én ha hagyok is ki akkor az a 4-es,ugye azért lehet kihagyni mert 3asban felgyorsítottam annyira hogy bőven jó lesz az 5-ödik sebesség fokozat.

2-est kihagyni,hát nem tudom,1es elindulásra van,azt húzatni hogy utána 3asban jó legyen. sosem csináltam ilyet szerintem nem annyira okos dolog.

2016. okt. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ahogy a kolléga írta: ha eléggé kihúzatod az alsóbb fokozatot és utána nem gyorsulni, hanem tempót tartani akarsz, akor nyugodtan felválthatsz oda, amit az adott fordulatszám elbír. Én is inkább a 4.,5. fokozat kihagyását képzelem értelmesnek. Azt gondolják, megkímélik az erőátviteli lánc elemeit.
2016. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Hát mert ha nem lesz túl alacsony a fordulat, akkor miért ne? Bár én nem támogatom a személyautóknál a sebességfokozatok kihagyását, szerintem nem szereti a váltó. Ettől függetlenül tényleg nem hülyeség néha.
2016. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Nézzünk egy extrém példát: lakott területen elindulok a lámpától egyesben, és kihuzatom ötvenig (tudom, nem szereti, kit érdekel). Utána tartani szeretném az ötvenet. Miért kéne ötvennél dugnom egy kettest, aztán egy hármasat, egy négyest, és onnan még egy ötödiket is?


Ha olyanom van, hogy egyesben huzatom ötvenig (igen, tudom, de ez most részletkérdés), akkor simán beteszem ötösbe és kész.


Extrém példa volt, de talán megvilágosítja azokat, akik még sosem jártak a kétezer feletti fordulatszám-tartományban.

2016. okt. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egy 2002-es 1.4-es Daewoo Lanossal, ha 50ig húznám az 1-es fokozatot, azt hinnék, hogy légiriadó van. :D


Nyilván ez autófüggő is. Nekem esetleg a 4. fokozatot lehetne kihagyni. Volt már rá példa, hogy hármasban meghúzattam és már 60nál jártam, akkor már az 5-ös jó, végülis ilyen esetben tényleg felesleges a 4. fokozat!

2016. okt. 14. 15:43
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
70 alatt ne tegyétek már 5-ösbe, légyszi!
2016. okt. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hadd tegyem már akkor és oda, amikor és ahova akarom, légyszi!
2016. okt. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
I. szériás Fabia-nál minden gond nélkül lehet 3-ból 5-be tenni, tehát szerintem más járműnél is oké a dolog.
2016. okt. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
van olyan helyzet 3-ból 5-be váltok pl 3:100 ilyenkor minek a 4
2016. nov. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!