Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olyan rendszámot, ami még nem...

Olyan rendszámot, ami még nem került forgalomba, lehet igényelni?

Figyelt kérdés

A hagyományos, 3 betű - 3 szám kombinációra gondolok, olyanra, ami még nem került kiosztásra.

Pl: RRB001 vagy ilyesmi?


Tehát ha veszek egy új autót, kérhetem, hogy ez legyen a rendszám, vagy ennek van külön költsége, mint az ún. egyedi rendszámoknak? Mint pl DOKI-01, stb...



2016. okt. 14. 11:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérhetsz ilyet, de 112 450Ft-ba kerül ez a buli. ( nem gyenge rablás... )
2016. okt. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Lehet igényelni felárért.Normál díjért max.abból tudsz választani ami éppen van az okmányirodában-ha jófejek.
2016. okt. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Persze. Mért lenne rablás? Akinek ilyen igénye van természetes hogy fizetnie kell érte.
2016. okt. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

"Akinek ilyen igénye van természetes hogy fizetnie kell érte."

Egy elhagyott rendszámtábla legyártása ugyanannyiba kerül, mintha 5-1-es vagy még ki nem adott 3+3-as rendszámot gyártanának le. Vagy szerinted az egyiket legyártja a gép 7000-ért a másikat 56 000-ért a harmadikat meg 217 000-ért? :D


Ha olyan 3+3-as rendszámot igényelsz amit még nem gyártottak le és nem adtak ki, azt is ugyanúgy le fogják gyártani idővel és normál áron ugyanúgy ki tudod majd váltani. Az kerül 100 000-be, hogy előrehozzák a sorban?


Nem azt mondom, hogy ezekért ne kérjen felárat, mert nekik is költség kérje el amit szükséges, de ezért 112 000???

2016. okt. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Világos, hogy az ára nem a gyártási költséget fedezi.

Ha olcsó lenne akkor nagyon sokan akarnák az egyedi rendszámot az felborítaná a rendszert.

2016. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha olcsó lenne akkor nagyon sokan akarnák az egyedi rendszámot az felborítaná a rendszert."


Nem is lenne olyan nagy baj, mi a nagy haszon ebben, hogy sorban mennek a betűkkel, meg a számokkal? A legtöbb országban minimális felárért lehet kérni egyedi rendszámot, csak nálunk nem. Ez az egész csak arra jó, hogy az én megvigyázott, jól karbantartott, de N-es rendszámú autómra rámondják, hogy fúú, Németből behozott, tekert órás, sz*r, stb. Ez történt ugyanis néhány napja...

2016. okt. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

RRB-s rendszámot már nem adnak ki. Ezeket a leleményesek már a 90-es években elhasználták, mivel erős a hasonlóság a rendőrség akkoriban még alkalmazott RB-s rendszámára, így megtévesztve a "nagyérdeműt", no meg magát a hatóságot is. Általában nagy Merciken és Audikon volt (van), mert az államapparátus is használt hasonlóakat.

No de, egyébként ha nincs valamiért tiltólistán (BUZ-, SAR-, FOS-, GEC-, stb) az adott kombináció akkor kérheted igaz borsos felár ellenében.

2016. okt. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 blackmercedes ***** válasza:
100%
John McLane nem nagyon erted a lenyeget. Gyakorlatilag ha ingyen lenne mindenki egyedi rendszammal jarna.. abban mi a kivaltsag? Egy ido utan megtelne a rendszer kifogynanak a szavakbol..de ilyen erovel adhatnak az aranyat is ezust aron,mert azzal szemben rablas.. nem? :)
2016. okt. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 blackmercedes ***** válasza:
100%
Egyebkent 3 variacio van: aaa-111 aaaa-11 aaaaa-1 tehat ilyen kombinaciok. A 4 betu 2 szam ugyanannyi mint az 5 betu 1 szam 435 ezer azt hiszem. Ebben benne van az uj forgalmi stb..
2016. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"John McLane nem nagyon erted a lenyeget."


Értem én a lényeget és nem azt írtam, hogy adják "ingyen". A sima pult alól kivett és az 5+1-es rendszám között árban van 423 000Ft difi ( hanyagoljuk el a gyártási többletköltséget). Ebből kiállítanak szerintem évente max 5-öt. Ha adnák mondjuk 100-150 000-ért akkor sem csökkenne lényegesen a "presztízse" az ilyennek, mert még mindig nem venné a pórnép viszont egy sokkal szélesebb réteghez eljuthatna és lehet ha 150 000 lenne akkor nem évi 5 ember rendelné hanem 50. Az 5x422000 és a 50x138000 körül az utóbbi a több ( bár lehet ugyanúgy a kutya sem venné ekkor sem). Hasonlóképp megoldható lenne a 3+3-as is.

Ha engednének az árból akkor szélesebb rétegek számára lenne elérhető és szerintem több fogyna, ami bevételben is többet hozna a konyhára. A rendszer sem omlana össze, mert az autósok nagyon nagy többsége ezért nem fizetne plusz összeget.

2016. okt. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!