Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A márka szervizek valóban...

A márka szervizek valóban vállalnak teljesítmény növelést az autóik motorjaira? "Chip tuningot"?

Figyelt kérdés
Egy autókereskedőtől hallotam hogy az ő Audija meg van chippelve és ezt benn a márkaszervízben végezték el neki Németo-ba sok sok euróért.Illetve régebben Mercedes tulajtól is hallottam már hogy az ő autója motorját szintén a márka szervízben meg chippelték.A kérdésem hogy ez valóban igaz ? Esetleg valaki csináltatta már így meg az autóját ? Mert arról tudok hogy XY cég foglalkozik teljesítmény növeléssel és chippelik az autókat tucat számra de ez számomra nehezen hihető hogy fogom az autómat begurulok vele a márka szervizbe egy olajcserére és megkérdezem az illetékest hogy vállalnak tényleg chippelést?Igen.Jó akkor végezzék már el az autómon köszönöm.Szóval ez nagyon furán néz ki.Ezért is kérdezem itt hátha tud erről valaki konkrét információkat mert egy ilyen hülye kérdéssel biztos nem állnék elő a márka szervízbe.
2016. okt. 16. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tartom túlzottan valószínűnek.
2016. okt. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Marka szerviz biztosan nem csinal ilyet!
2016. okt. 16. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gyári garancia az eredeti járműre vonatkozik. Bármilyen beavatkozás garancia-vesztéssel jár.

A gyár arra a motorra vállal felelősséget, amit sok-sok kísérlet után beépítettek a kaszniba. Az erőltetett, végsőkig túlhajtott motor csak rontja a hírnevüket.


Csak külön cég foglalkozik chiptuninggal..(itt is) az én japán sportkocsimat nem is vállalják, mert nem tudják feltörni a hardverkulcsát...a gyár nem engedi.


Begúglizod, és meglátod kik vállalnak ilyen tuningot.

2016. okt. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem!

Biztosan le leszek tudatlanozva, de elképzelhetetlennek tartom, hogy amit komoly mérnökgárda, egy jól felszerelt fejlesztőlaboratóriumban nem tudott megoldani, azt bármiféle tuningoló igen, s mindezt úgy, hogy nem valami rovására.

A márkaszerviz ezt a státusát azonnal elvesztené, ha tuningolásra vállalkoznának. És ezen felül is igen komoly kártérítési perrel is szembe kellene néznie.

Részben ont az előző miatt.

Szerinted hogyan hatna a gyár hírnevére, ha azt tapasztalnád a márkaszervizben, hogy igaz, hogy 30 milliárdot költöttek a **** márka mérnökei, hogy megszülethessen az X modell, amit megvehetsz 15 millióért. De BBB cég 100 000 forint beruházással, összehozott egy kütyüt, amit 15 ezerért megvehetsz, s jobb lesz tőle a kocsi.

A számokkal ne foglalkozz, nincs jelentősége, hogy az most arányos.

De értsd meg, hogy az a cég, amelyik a márkát képviseli, nem veheti semmibe a márka fejlesztőcsapatának munkáját.

2016. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Óóó, mennyit hallottam én is ezt a mesét :)) Ezt általában a nepperek, vagy a kereskedők adják be a vevőnek, és azok el is hiszik a dolgot, és dicsekednek vele.
2016. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát márkaszervíznek nem nagyon nevezném de pl. Az VAG autócsoport autóit az ABT Sportsline illetve az MTM komoly cégek végzik a szoftver optimalizálást chip tuningot stb.. Elég komoly áruk is van, de legalább garanciát is vállalnak rájuk.


[link]


[link]

2016. okt. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!