Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F 100 fokos hőmérsé...

Opel Astra F 100 fokos hőmérséklet?

Figyelt kérdés
Kb 100km-t mentem ma az F Astraval 50/90 km/h szakaszokon. A vegen amikor megalltam hagytam jarni a motort kb 10 percet, hogy csokkenjen a hofok, de vegig 100 fokot mutatott. A hutovizem szinten van, a ventilator tobbszor is bekapcsolt. Az F Astraknal ez tenyleg normalis hofok vagy mi baj lehet?

2016. okt. 16. 08:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Ott valami nem kóser,100 fokon forr a víz.

Stabil 90-et kéne mutatnia nyáron a dugóban és télen pályán is.

Én akkor jártam így amikor hülye fejemmel "hűtő tömítő" port szórtam bele..

Nem is csepegett tovább de a jóistent is eltömítette..

2016. okt. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Koszi az infot, de a hutofolyadek 110-120 fok korul forr, mert nagyobb nyomas van a rendszerben.
2016. okt. 16. 08:48
 3/19 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. A hűtőventillátor 102 fokon kapcsol be.
2016. okt. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"A vegen amikor megalltam hagytam jarni a motort kb 10 percet, hogy csokkenjen a hofok"

Ezt az egyet gondoltad rosszul, álló helyzetben járatva nem fog csökkenni a hőfok mert megszűnt a menetszél ami addig nagy mértékben hűtötte. Ha ventilátor be és ki is kapcsol akkor az úgy jó. Normális.

2016. okt. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ugy tudtam, hogy azonnal nem szabad leallitani motort magas hofok eseten, igy alapjaraton tovabbkering a viz es lassan lehul + a ventilator teszi a dolgat. Akkor ezt rosszul tudtam?!
2016. okt. 16. 10:40
 6/19 anonim ***** válasza:

"Ott valami nem kóser,100 fokon forr a víz."

100 fokon forr légköri nyomáson! Nyomás alatt lévő zárt rendszerben a víz forráspontja magasabb

2016. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Rendben,akkor járkáljon 120 fokos vízzel mitbánomén..

Legalább megtanul főzni XD


Az én kis suzukimon stabil 90 se több se kevesebb.

Barátom azt írja,"ha túlmelegszik járatom alapjáraton"

Nem melegedhet túl! Akkor sem,ha 8 személlyel haladsz hegynek felfelé kánikulában.


Ja..a kukta elmélethez csak annyit hogy olyan lóßaszó nagy nyomás egyetlen hűtőben sincs-gyönyörű szépen felforr a víz 100 fokon...

Vagy a kiegyenlítő az dísznekvan szerintetek?

2016. okt. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Azért nem normális egyáltalán a 100 fok normál használatnál.
2016. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Idióta, mantrázd csak a baromságodat.


Egy Suzuli termosztát is valahol 89 fok körül KEZD nyitni, 95 fokon van teljesen nyitva, és valahol 100 környékén indul a ventilátor. 115-120 fok környékén forr fel a víz nyomás alatt.

Ezért szokott az lenni, ha a szerencsétlen felhasználó meg akarja nézni, hogy van-e benne víz, kinyitja a kiegyenlító tetejét, és mivel a nyomás lecsökken, az egész vízmennyiség egyszerre forr fel, és jól képenlövi magát az illető egy gejzírrel...


Tudjuk, mindenki hülye, csak te vagy helikopter...

2016. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szerintem rá kellene mérni egy "lézeres" hőmérővel, hogy tényleg annyi-e a hűtőfolyadék hőmérséklete, vagy rossz értéket mutat a műszer ( ez utóbbi is előfordulhat).


#7:

Nem azt írtam, hogy járkáljon VVER reaktorral a motorháztető alatt, ahol még 300 fokon is folyékony a víz :D

Bazinagy nyomás sem kell a rendszerbe,1,25baron 106°C-on, 1,5baron 112°C-on forr a víz.

2016. okt. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!