Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most vettem egy audi a6-ot,...

Most vettem egy audi a6-ot, még át sincs iratva és megállt a motor, kifizeti a kereskedő?

Figyelt kérdés

1 hete vásárolt 2012-es Audi A6, olajcsere megvolt, autópályán kiirta nincs olajnyomas és azota se indul.

Az adasvetelire raírtak hogy garanciát nem vallalnak. De azert ez nem egy fekbetet csere lenne hanem elég valószínű, hogy lesült a motor. Mit lehet tenni? Kifizetik? Vagy ha nem fordulhatunk a fogyasztóvédelemhez?


2016. aug. 14. 11:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez garanciális hiba, ha kereskedőtő vetted, fizetnie kell.

Írásban nem mondathatnak le a jogodról, 6 hónap szavatosság van motorra, váltóra.

Ne haragudj, de hogy gyűjthettél ennyi pénzt kocsira, ha ilyen kis alamuszi vagy, érthetetlen.

Ráadásul ez olyan hiba, amiben a hatóság áll mögötted, nem is kell mást tenned, csak feljelenteni, ha nem fizet.


Hallottam egy történetet, azt hitte a kis használt autó kereskedő ő az úristen, de valakinek nagyon alá tehetett, mert egy este fecskendővel savat fecskendeztek a telepen álló kocsikra, biztos megérezte.. Aztán be is zárt

Túl nagy az arcuk, csak nem tudom mire

2016. aug. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először mindenképp a kereskedővel beszélj, ha nem használ mond meg feljelented, és az úgy többe fog kerülni neki, mert számlát kérsz a márkaszervizes motor cseréről, vagy most visszaveszi kp-ban és nem ha felőled.

Ha makacs sajnos fel kell jelentened, aztán majd a bíróság idővel megítéli a kártérítést, vagy az autó javítását, visszavételét.

Nem egy bonyolult történet, csak sok bosszúság.


Légy határozott, vagy átvernek

2016. aug. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!