Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség enduro és...

Mi a különbség enduro és crossmotor között?

Figyelt kérdés

Ktm motort szeretnék venni. Kb 800 ezer forintom van rá. Nézegettem az EXC modelleket (enduro), és az SX modelekket (cross). Ami egyből feltűnt, hogy amíg a 2008-as 450ccm-es SX-eket 700-750 ezerért hirdetik, addig a 2008-as 450ccm EXC-ket 1- 1,2 millióért. Ez miért van? Mi is pontosan a lényegi különbség az SX és az EXC között?

A motort legtöbbször erdőben használnám, nem túl kemény terepen, illetve néha kiépített cross pályán.

A másik kérdésem az lenne, hogy egy SX-re lehet-e venni EXC lámpás fejidomot?



#motor #használt #cross #Enduro #motocross #KTM EXC #ktm sx #ktm enduto #ktm cross
2016. okt. 16. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Enduronak vannak világító és fényjelző berendezései, tehát rész vehet a közúti forgalomban is. Míg a cross nem.
2016. okt. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És terep gumival, index nélkül is lehet vele menni közutakon? Persze papirokkal, jogsival, stb.
2016. okt. 16. 19:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, a világító és fényjelző berendezésbe az index is beletartozik.
2016. okt. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A terep gumi nem számit és a torveny szerint ha gyárilag nincs rajta index akkor nem kell rá (kezzel kell mutatni merre akarsz menni). De az endurón van duda (kürt hogy a kresznek megfelelően mondjam) és a crossok üzemórásak míg az endurók nem(csak talán a gasgas de az verseny enduro). És a crossok sokkal keményebb ülésüek mert verseny motor az enduro meg túra.
2016. okt. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És felépítésbe mik a különbséget a két motor között? (mert gondolom nem a világítás miatt van 300 ezer forint különbség)
2016. okt. 16. 19:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Mint irtam az üzemóra . Az endurónak talán kicsit más a lengés csillapítója . Crossnak keményebb az ülése . A crossnak nincs remdszámtábla tartója se féklámpái . Nos ami miatt nagy a külömbség az hogy a cross versenymotor tehát dakkar rally meg minden .
2016. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A KTM EXC szériája is üzemórás. Hisz versenyekre készülnek.
2016. okt. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
További különbség még, hogy az endurok hátsó kereke csak 18-as, a cross motoroké 19-es. Egyébként, ha már KTM-ről van szó, az EXC is és az SX is üzemórás motorok.
2016. okt. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszi ezt a kerekes infót nem is tudtam a versenyendurokról gondoltam h lehetnek uzemorasak
2016. okt. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elég sok különbség van közöttük.Enduró a crosshoz képest.Nehezebb az egész motor.Nincs annyi könnyítés mint a crossokon.A motor teljesen más karakterisztikájú.Alacsonyabb fordulatú,nincs annyira kihegyezeve,egyenletesebb a teljesítményleadása,kevesebb fogyasztás,kissebb teljesítmény,nagyobb lendkerék.Futóműve is egyszerűbb.Persze egy Exc is nagyon erős motor.Szerintem jobban ki lehet használni mint egy crosst és megbízhatóbb is.Ha akarod néha forgalomban is használni akkor olyan gumit keress ami homologizálva van közútra is(Road legal).PL:Michelin ac10.
2016. okt. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!