Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyújtás ráadásakor ezek a...

Gyújtás ráadásakor ezek a jelző lámpák nem alszanak el, de járó motornál igen. Ez normális?

Figyelt kérdés

Opel Zafira 1.6 benzinről van szó. Most lett jogsim, így mentem vele pár kört, de úgy emlékszem rá, hogy gyújtás ráadása után minden lámpa kialudt. Ha elindítom a motort, akkor eltűnik minden.


[link]


Ezek nem alszanak el, csak ha elindul a motor. Ez normális?


2016. okt. 16. 23:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Normális.
2016. okt. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az autóban vannak olyan eszközök, berendezések, amelyek csak járó motornál működnek, ugyanis a működésükhöz szükséges energiát a motortól kapják.

Ha a motor nem jár, nincs töltés, nincs olajnyomás, nem működik a szervó, ABS, stb.

2016. okt. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
igen, ez normális.
2016. okt. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Biztos nem álmosak menj vele 40 kilométert
2016. okt. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha mind kialszik indítás után, akkor normális. Sok esetben gyujtásra azért is villannak fel, hogy lásd, az adott visszajelző működik.
2016. okt. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
13%
Minden kocsi így működik, ez alól a fos taliga Suzuki swm kivétel :/
2016. okt. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy ezt mondom, de szerintem Te is elaludtál néhány órán.

Tarthatsz bunkónak az előző mondatomért, de a saját érdeked, hogy tudd ezen lámpák működését. Egy esetleges hiba esetén (ha nem vagy tisztában a motorok alapvető működésével) pillanatok alatt olyan kárt tehetsz benne, ami nagyon fog fájni a pénztárcádnak.

2016. okt. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek a hetessel. Ne haragudj, de malacért vetted a jogosítványod? Ezeket a kontroll lámpákat még a tesztkérdések között is kérdezik!
2016. okt. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is emlékszem, hogy tanultunk róla külön, hogy mikor mit kell csinálni.
2016. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem tartok senkit bunkónak, csak megijedtem. Azzal tisztában vagyok, hogy járó motornál valami kivillan, akkor baj van, és le kell állítani a motort, ha olyan lámpa villan ki. Tudom is, hogy mi mit jelent. Csak azzal nem voltam tisztában, hogy gyújtásnál ki kell-e aludnia az összes lámpának, vagy sem.
2016. okt. 17. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!