Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Babetta 210 motor nem megy?

Babetta 210 motor nem megy?

Figyelt kérdés
Na szóval van egy Babetta 210 motorom és nem akkar beindulni. Ezelőtt egy hónapja men de most nem.Elkezdem tekerni és a kerék forog de nem akkar a motor beindulni. A barátom azt mondta hogy kuplong hibás. A válaszokat előre is köszönöm

#Motor.Babetta.kuplung.JAWA.gep
2016. okt. 19. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a barátodat,hol található a kuplung a babszin XD

Na hülyeséget félretéve-lehet akár indítópofa is,mely ha el van kopva nem hajtja át a motort..

2016. okt. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bármily meglepő, de ezekben is van kuplung! :) Csak józan paraszti ésszel végig gondolva elég érdekes lenne az elindulás/megállás ha nem lehetne oldani a kapcsolatot a motor és a kerék között.


Egy hónap állás után én elsőre a gyertyát és a kaját nézném meg. Ennyi idő alatt pl. beülepedhetett az olaj a fúvókákba.

2016. okt. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja ha Te a röppsúlyos gyorsítópofákat hívod másnéven kuplungnak,akkor nemszóltam XD
2016. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, ilyen szépen is lehet hívni és nem úgy működik, mint egy kuplung. :) De az alapvető funkciója ugyanaz.

Ez most olyan volt tőlem, mint mikor nekem mondják, hogy az összes tartósfék retarder. Vagy minden "tandem pót", miközben abból is van ugye monden, tandem, tridem. :)

2016. okt. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdés kiírásból nem derül ki eegyértelműen, hogy pedálozáskor a motort is forgatja, csak az nem indul be? Vagy egyáltalán nem is forgatja a motort?

Ha egyáltalán nem forgatja, akkor egyértelműen az indítópofáknál (ha úgy tetszik kuplungnál) van a gond.

Nekem 207-esem van, annál is előfordul ilyen. Mégpedig amikor nyitva marad a benzincsap, a tűszelep nem 100%-os már és pár óra leforgása alatt ereszt néhány csepp benzint ami befolyik a lendkerék alá és mintegy megkeni annak belső felét, így az indítópofák csúsznak. Ilyenkor gyors tolásra szokott nagy nehezen megindulni...

2016. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!