Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért éghet az ABS lámpa? A...

Miért éghet az ABS lámpa? A szerelőm elrontotta? Most vehetek bele újat?

Figyelt kérdés
Az autóm első kerekében csapágy csere volt. A kerékagy levétele közben a szerelőt akadályozta az ABS kábele így megpróbálta belőle kivenni.Csavarhúzóval feszítette az érzékelőt hogy kijöjjön, alulról kalapálta (kalapács+csavarhúzó) hogy kicsússzon, de nem sikerült. Kicsit be is nyomódott az érzékelő, ha jól láttam. Végül észre vette, hogy a kábel szétcsatlakoztatható a dob felett. Miután kicserélte a csapágyat és a kerék is a helyére került, utána észre vettem, hogy az ABS lámpa világít. Azt mondta lehet kiütötte, de nem hiszi. Töröltessem ki a hibát, mert szerinte az mindig kigyullad, ha szétcsatlakoztatják, hiába dugják össze megint a kábelt. Vicces, mert a légzsák vissza tétele után a légzsák hibáját jelző lámpa elaludt. Pedig az is szét volt kapcsolva.

2016. okt. 21. 19:17
 1/9 anonim válasza:
81%

Milyen kontár szerelő ez? :O

Kalapács+csavarhúzó? Én leverném a javítás árát a faszin.

Szerintem megrongálta az ütögetéssel.

Hiába törölteted ki a hibát, attól még szét van cseszve az érzékelő. Szerintem ezt a "szerelő" is tudja, csak fél bevallani.

2016. okt. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem kell ehhez kóklernek lenni. Előfordúl az ilyen bárkivel. Vannak olyan egységek, amik hibatörlés nélkül hibát küldenek a műszerfalra.

Próbáld meg, amit mondott! H így is marad a hiba, menj vissza szépen és kérd meg, h orvosolja a hibát, ami okozott, természetesen nem haragszol, mert tudod, h nem szándékosan tette! Van ilyen.

2016. okt. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az ABS hiba valóban megjelenik ha széthúzod a jeladó csatlakozóját, de ha összerakod és mész vele néhány métert, akkor megszűnik a hibajelzés, mint a légzsáknál amit említettél.


Vehetsz egy új jeladót...

2016. okt. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok:

Én is ki szoktam ütögetni a helyéről a jeladót indokolt esetben, de előtte kicsavarom a rögzítő csavarját!

:D

2016. okt. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Oké világít a lámpa. De a lényeget nem írtad: működik az abs vagy sem?
2016. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha világít a lámpa, nem működik az Abs.
2016. okt. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Milyen szerelő az aki hibát sem tud törölni?

Valami vén hülye lehet akit nem engednék új autók közelébe.

2016. okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg mérd meg ohm-mérővel a jeladót. Ezerpárszáz ohm a jó tekercs, ha elszakadt, akkor szükséged lesz egy újra. Valamint annak beépítése után hibakód törlésre.
2016. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Alapesetben a hibatörlés az a villamosságszerelő asztala... De ez persze nem jelenti azt, h bizonyos szerelésekhez a diagnosztika nem nélkülözhetetlen.
2016. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!