Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért eszik sokat a régi Swiftem?

Miért eszik sokat a régi Swiftem?

Figyelt kérdés

Sok üzemanyagot fogyaszt. 30 kilóméter alatt elvileg megevett 5-6 litert.


Reggelente 2 kilómétert használom előtte 6 vagy épp 4 percig melegítem a motort, mert inditásnál valami csörgő hangot megvárom, hogy elhallgasson..


Ez nem most jött elő, nyáron is így volt, csak most elégeltem meg, ezért kérdem.


Hozzáteszem Apukám Swiftje is ugyan ezt csinálja, ugyan az az autó. Viszont a Ford Fiestánk nem eszik többet télen se se nyáron se.


Ez Suzuki betegség lehet? 1995-ös Swift... 1.3-as.


2016. okt. 21. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes nekem is '95 volt és az is nagyon sokat evett. Az enyémnek nagy volt az alapjárata inditás után . Sokáig pörgött, akár meleg volt a motor akkor is. A szerviz se tudott mit kezdeni vele. Vettem egy másik új autót, no nem Suzukit ! és ezt beszámolták.
2016. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Gratulálok. Én viszont szeretem a Suzukit... nem akarok tőle megválni..
2016. okt. 21. 21:42
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nézd meg a légszűrőt,ha nagyon koszos,meg van a válasz. A normális ha hidegindításnál felmegy 1500-2000 re aztan beáll alapjáraton 800-900 ra. Érdekesek ezek a mesék,nekem soha nem ment egyiknél sem 5-6 fölé ,nem suzukibetegség hanem nyilván csak használva van,és szartok rá.
2016. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyár óta valami csörög "de jóvanazúgy majd el hallgat" nem a suzuki hibája az igénytelen használat.
2016. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Na autot toletek sem kell venni az biztos!
2016. okt. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem is adjuk el, gyárból egyenest hozzánk került a járgány.


Apu Suzukijával nincs nagy gond, csak sokat eszik.


Enyém a problémás. Ha már kötekedtek, megosztanátok velem, hogy mitől csöröghet a motor hidegindításnál? Légszűrő 3 hónapja volt cserélve...

2016. okt. 21. 22:23
 7/14 A kérdező kommentje:
De így belegondolva Apu elmegy 7 literrel, de folyton nem üzemmeleg motorral(sokat megy pár km-t és mire végez kihűl a motor :)). Akkor ott lehet a hiba.
2016. okt. 21. 22:26
 8/14 anonim ***** válasza:

N+1 oka lehet, hogy miért csörög a motor hideg indításnál.

Hidegben (mármint ha az idő hideg) pl lehet a jele annak, hogy dolgozik megfelelően az olajszivattyú (vagy csak túl sűrű régi az olaj) nem lesz egyből nyomás, nem nyomja fel a szelephimbákhoz, azok meg szépen fém a fémen "csapkodnak". Megjön a nyomás, felmegy az olaj és a hang megszűnik. Na ezt még egy suzuki sem bírja sokáig...

Ez csak egy lehetőség... sok van még.

2016. okt. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"30 kilóméter alatt elvileg megevett 5-6 litert"


Ez meg hogy lehetséges?Még egy bazi nagy benzintemetős terepjáró sem fogyaszt ennyit.Nem folyik belőle az üzemanyag?Ilyen orbitális fogyasztás mellett más problémára nem is tudok gondolni

2016. okt. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7.0 Diesel Fordom evett ennyit :D sztm csak elnéztél valamit.

Egyébként pedig ezer oka lehet a fogyasztás növekedésének. Kezdve a rossz minőségű üzemanyagtól egészen a lyukas benzin tartályig.

2016. okt. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!