Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülhet nagyjából...

Mennyibe kerülhet nagyjából egy olaj és vezérlés csere?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem használtan egy autót, és ezeket szeretném

megcsináltatni.


2016. okt. 21. 21:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80 ezerből biztosan ki kell jönnie. Az olajat viszont én otthon cserélném, mert nem bonyolult művelet (mondjuk a vezérlésé sem, de ahhoz az emberek általában nem mernek otthon hozzányúlni...) és mert már sokszor tapasztaltam azt, hogy vagy nem olyan olaj került a gépbe mint amit a vásárló megrendelt/kifizetett vagy egyáltalán nem is lett lecserélve. Márkaszerviz sem kivétel ez alól.
2016. okt. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én olajcserére elviszem a helyi Suzuki szervizbe mindig.

Leülök egy székre,elszívok egy cigit és közbe egy jóízű beszélgetés mellett az orrom elött lecserélik 2000 forintért,és legalább alá tudok ilyenkor nézni.


Azért ház elött nem a legkellemesebb olajat cserélni,főleg ha ültetett autó.

2016. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

# 11

Mivel nekem alulról gyárilag burkolva van a motortér, nem tudom otthon lecserélni az olajat. Ugyanis se csápos emelőm, de még csak aknám sincs itthon. Ezek hiányában pedig esélytelen normálisan lenyitni az alsó burkolat szerviznyílását, hogy a leeresztőcsavarhoz hozzáférjek.

A márkaszervizbe általában viszem az olajat és a szűrőt is. A szerelőmnek a kezébe nyomom, hogy ezt kérem belerakni. Ha akarom és nincs jobb dolgom ott állhatok a kocsi mellett és végignézhetem elejétől a végéig hogy cserélik ki kb 1500-2000Ft-ért.

Voltam már én is olyan lehúzós szervizben, ahol tuti, hogy nem merném így otthagyni a kocsit még egy olajcserére se. Úgyhogy tudom miről beszélsz.

Ehhez az kell, hogy az embernek legyen egy fix szerelője akár márkaszervizban, akár máshol, ahova évek óta jár és akiben maximálisan megbízik. Így a szerelőnek is az elégedett ügyfél a szempont és nem a minél nagyobb átverés, lehúzás.

2016. okt. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!