Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb. Mennyibe kerul egy jobb...

Kb. Mennyibe kerul egy jobb minosegu sportkipufogo felszerelessel mubizonylattal egyutt?

Figyelt kérdés
Honda civic 1,5 97-esre lenne. Olyat szereznek ami viszonylag jo hangos.
2016. okt. 22. 00:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem fogod magad kellemetlenül érezni, amikor mindenki csak vigyorogni fog rajtad, hogy hang van teljesítmény meg nincs :D


Van hangerő limit a közúti közlekedésben, annál hangosabbat nem tudsz alápapírozni- szerencsére.

2016. okt. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nincs is szanalmasabb mint amikir ezekre a szerencsetlen civic-ekre feltesznek valami recsegő ordító es akkora hatsódobot hogy majdnem leszakad tole a hatulha!biztos hogy nevetsegesse akarod tenni magad??!
2016. okt. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 dirtboy ***** válasza:

Kb 200biztos lesz leömlő nélkül.

Én sem ajánlom egyébként a hangos kipufogót,egy subarun okés de 1.5 civicen nem.

Én is akarok majd egy rendszert csináltatni a kövi kocsimra de megmondom nekik hogy lehetőleg szolidabb kellemes hangja legyen ne üvöltő.

2016. okt. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én 3 éve csináltattam Pesten kettő rendszert, egyik Ladára, másik pedig Volvora lett. Ladáét simán le tudták gyártani, a Volvóéhoz pedig be kellett vinni az autót és az alapján csinálták meg. Az előbbi 35 ezer, az utóbbi pedig 52 ezer Forint volt. Ebben nincs benne a leömlő (de azt nem kell vele feltétlenül cserélni). Ebből kiindulva a te Civicedre sem hiszem, hogy 50-60 ezernél többe kerülne. Sajnos már nem emlékszem, hogy hol volt a műhely, addig járkáltam míg nem találtam olyan helyet, ahol ezt meg tudták volna nekem csinálni.


Egyébként ha csak a hangosság számít, akkor az a legegyszerűbb ha egy-két dobot "kikötsz" a rendszerből. Kiszeded és egy csővel helyettesíted. Először szedd le a hátsód, aztán hallgasd meg, hogy milyen hangja lett úgy. Ami biztos, a motor hatásfoka (töltöttségi fok miatt elsősorban) csökkenni fog, ebből adódik a teljesítménycsökkenés és a fogyasztásnövekedés.

2016. okt. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 dirtboy ***** válasza:

ma 09:04

35ezer a rendszer?

már nem azért de miket tartalmazott az a rendszer?

csak azért mert egy sportkatalizátor kb 30-35nél kezdődik,egy sportdob 12alatt nem nagyon van.

2016. okt. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
En is 50-60 ra tippeltem, 200 nemhiszem hogy van, abbol mar vehetnek majdem egy masik autot.
2016. okt. 22. 09:19
 7/15 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem saválló anyagból készült, hanem hagyományos acélból.

A cső átmérője hatványozza az árakat. Nagyon nem mindegy 40mm vagy 70mm.


Én ezt 30-60000 tuning kipufogót úgy tudom elképzelni, hogy csak egy cső amit megfelelő formájúra hajlítottak és felrakták.


Kb a múlt héten futottam össze véletlenül menet közben első generációs A3-al. Körbe spoilerezve + nagy hang. Max 70 ment előttem, gondoltam megelőzöm :), és közben meg leesik neki a sebessége vagy csak arcoskodni akart... elkezdett gyorsítani. Mellette voltam 90-el nem akart elengedni, közben nagyon leste mit reagálok erre. Mutattam neki, 5.-be van a kocsi aztán ráléptem a gázpedálra. Biztos lekonyult a szája. Nekem tuning mentes a kocsim! Az ővé valószínű 1.6 os volt az enyém meg 1.9 :)


Tanulság: Akkor tuningolj egy autót ha van alap amire építhetsz. Az 1.5 nem az a kategória!

2016. okt. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Két hete cseréltettem a fél rendszer az egyik kocsim alatt. A katalizátortól hátrafelé max 2,5 méter cső volt lehajtva és újra cserélve plusz egy helyben gyártott hátsó dob ez került 43 000-be Zuglóban.


Ha nem aluminizált 60-as csövet húzol be, hanem mondjuk saválló 70-est, akkor szerintem alapból szorozhatod kettővel. Egy normális dob normális véggel sem olcsó és ha még valami gázgyorsítót vagy sportkatalizátort is beraksz esetleg egy 4-2-1es leömlőt... :D


A kérdésben nem szerepelt mi a konkrét elképzelés,azt csak mi gondoltuk a leírtakból, hogy telepi tuner jóskás lesz a kocsi. Egy normális rendszer tényleg drága. Ha van egy üres 6 kilós tűzoltókészüléked meg egy króm véged akkor hozd át azt két csomag szotyiért én is felhegesztem neked és az garantáltan hangos lesz xDD

2016. okt. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Beviz Elek ***** válasza:

Ebayen vettem a katalizátorig újan, rozsdamentes anyagból kb 40ezer ft.

Katalizátor gyári.

Katalizátortól hátrafelé Bp-en csináltattam, kb 50eft

2016. okt. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ne lenne 200?

40 ezres rendszer az kb : ereszcső ,meg vaterán "egyedi univerzális sportkipufogó".

Leömlő nélkül laza 150,egy jó minőségű egyedileg készített sportkipufogó rendszer + műb. könnyedén 200.

Egy minőségi supersprint vagy remus tehát "gyári" cucc ,is mindent nézve 150 műbizonylattal.

A gyári cumó ,alias hengerenkénti leömlő is 30-nál kezdődik,az meg : polcra tenném,kocsira nem,a minőségi 80 ,amit kocsira is tenne az ember 50-60.

Az egyénileg varott hengerenkénti pedig szintén 80-100 az alja.

Ha azt akarod,hogy hangoslegyen : hegesztő + 60-as rozsdamentes cső (4e ft / méter) és semmi középdob,és egy jól kiégett katalizátor,ami már csak rezonáltat,és egy 15e ft-os paragi 2 utas dob ,ami kb egy sörösdobz szintjét hozza :recseg,hangos égő.

30e ft!

2016. okt. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!