Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb vétel? Toyota...

Wildvad kérdése:

Melyik a jobb vétel? Toyota Corolla 2. 0 D4D (116Le) vagy Seat Leon 1.9 PD TDI (150Le) 1,5 millió körüli összegért?

Figyelt kérdés

Viszonylag sokat megyek (heti 1000km) és érdekelne, hogy szerintetek melyik autó jobb ár/érték arányban? Legyen dinamikus, ne egyen sokat, szervizköltségek stb... Jelenleg 1.4 D4D Yarisom van, ezt szeretném egy nagyobb kocsira cserélni.


Köszi a válaszokat!



2016. okt. 18. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Corolla. Kevésbé van felhúzva a motor, ez mindig jó hatással van az élettartamra.
2016. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

A Corolla se olcsó, de a PD elem horror árban van a Seathoz:

[link]

2016. okt. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
a corollát mondanám én is
2016. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

VAG konsern párti vagyok, de mégis a corollát mondom.

a pdtd kényes dolog, csak akkor vedd meg, ha ténylegesen tudod az autó előéletét!

2016. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Év 50ezer km-re ezek már költségesek lesznek. Pár éven belül biztos hogy komoly összegeket kell költeni mindkettőre.
2016. okt. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
A Toyota dízelei messze nincsenek olyan jó hírben, mint a benzinesek. S ez úgy általában elmondható majd minden japó dízelre - ugye alig van mutatóba, a mi kedvünkért pár darab csak. Bár ebben az árkategóriában már sokkal többet számít az előélet és az állapot, mint a származás, alapvetően én is inkább a Toyo felé húznék. S leginkább abból kifolyólag, hogy az átlag Toyota vásárló talán sosem számolta még meg a kevesebb lovát sem, mint egy átlag "auto emocion" vásárló. Tehát esélyesebb nem széttaposott példányt találni.
2016. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy jobb autó a toyota de a korrektség kedvéért említsük meg, hogy a Pd-hez 20-30ezer ft egy felújított pd elem és ugye nagynyomású pumpa nincs benne meg dpf se.

A toyotában biztos van nagynyomású pumpa, nem tudom van-e hozzá felújított befecskendező (lehet), a dpf is valószínű bár nem írtál évjáratot.

2016. okt. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Seat Leon, egyrészt sokkal erősebb, és nagyon virgonc autó, élmény a vezetése. Ja és az 1.9-es PDTDI az egyik legjobb motor!
2016. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha nagyon számít a megbízhatóság akkor benzines corolla egyébb esetekben az 1.9pdtdi(a gyengébb változatok is abszolút dinamikusak). Japán dpf-es dízeleknek sehol nincs jó hírük.


#2 #4 Köszönjük, egy pd elem felújítás 1év garival + beszerelési garival ennél a legerősebb 1.9pdnél 50eFt/db számlával. Nézzük a toyotába 4db porlasztó + magasnyomású + dpf... ezek mennyibe is kerülnek?

2016. okt. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
2004-2006 közötti Corollára és 2002-2005 közötti Leonra gondoltam. Azokban még nincsen részecskeszűrő.
2016. okt. 18. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!