Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómon felfelé váltáskor...

Az autómon felfelé váltáskor recseg a 2. és a 3. fokozat. A szinkrongyűrű elkopott vajon? Mennyibe kerül megcsináltatni?

Figyelt kérdés

Egy 2003-as Suzuki Swift Sedan 1.3 GLX-ről van szó. Ha felfelé váltok és 2-esbe kapcsolok, akkor recseg. Ha viszonylag lassabban váltok 2-be, akkor nem mindig. Ha pedig 3-ba váltok fel, akkor ott nem hallani a recsegés hangját, mindössze a kezemen érzem, hogy picit akad a váltó. A 2. fokozattal ellentétben itt akkor nincs recsegés, ha valamivel gyorsabban váltok.


De a lényeg az, hogy ennek a 2 fokozatnak a felfelé váltása valahogy nem tökéletes. Hallottam, hogy az autók nagy részében állítólag ez a 2 fokozat kopik el a leghamarabb. Nem tudom, hogy mennyire kéne foglalkoznom vele, de engem azért zavar ez a dolog, mert nem tudom, hogy ezzel károsodik-e a váltószerkezet vagy bármi más. Meg akarom csináltatni, csak nem tudom, hogy árban milyen összegre számítsak?


/Váltáskor természetesen normálisan lenyomom a kuplungot és ennek ellenére vannak a recsegések.../



2016. okt. 22. 06:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Többe kerülne a leves,mint a hús.


Elugrasz egy bontóba,veszel egy váltót pár ezerért,+amennyiért beszerelik neked.

2016. okt. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg lecserélni az olajat. De lehet ezzel se lesz jobb. Én nem csinálnék mást neki. Ezzel még nagyon sokáig el lehet menni , ha a szinkron gyűrűk egy kicsit kopottak. Persze a kuplungot is megkellene nézetni.
2016. okt. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tipikus hiba a Swifteknél, rengetegszer hallottam már, hogy elmegy rajtuk a 2es és 3mas, a sok városi használattól (ugye ezeket a fokozatokat kapcsolják a legtöbbször). Olajat kellett volna cserélni rajta gyakran, de ez már késő bánat, a legegyszerűbb, ha bontóban nézel egy másik váltót.
2016. okt. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!