Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Keverhető e azonos márkájú...

Keverhető e azonos márkájú viszkozitású de eltérő tipusu olaj?

Figyelt kérdés
Gyors kérdés! Holnap megyek olajcserére de minimum allat van az olajszintem (most vettem az autót) Castrol edge longlife van benne, de és simacastrol edget vettem hozzá Mindkettő 5w30-as. Kb 150 km-re van a szerelő akivel át karatom nézetni+ olajcsere és az a kérdésem hogy tölthetek e rá az újból vagy ennyit kibir és inkább nem keverjem?

2016. okt. 22. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kevered,cseréled.

Long life az inkább az élettartamát jelenti,hogy nem 10-13e km meg 1 év ,hanem 1.5-2 év ,és 20e km is akár,de akkor sem kell ezt kivárni,mert attól még ugyanúgy trutyis olaj marad 12 e után,és ugyanúgy a trutyit kenné,hiába nem vesztett kenőképességéből annyira .

Jó az.

2016. okt. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hozzáönthetsz, hogy elérje a minimumot nyugodtan.

De ha csak 1-2mm-el van min. alatt akkor mehetsz vele 150 km-t így is.

2016. okt. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért ne keverhetné össze a két majdnem azonos olajat, főleg ha csak 150Km-t megy vele és cserélik...

Mert ha különböző lenne még megértem, de a longlifeon túl ezek azonosak.


Cserekor is marad az előző olajból a motorban bőven, az is keveredni fog az újjal. Rengeteg autó járkál akár 3-4 féle különböző olajjal, mert mindig mást öntenek utána.

2016. okt. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rátölteni nyugodtan használhatsz más olajat. Ha cserekor kevered akkor mindig a "gyengébb" olaj paramétereit kell figyelembe venni. Ha tehát összekevered a longlife olajat és a nem longlifeot akkor nem lehet a következő olajcserét a longlife olajnak megfelelően kitolni.
2016. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a két olaj keverhető minden gond nélkül.


Tölts rá az újból, pont olyan jó, mint ami benne van.


nem egészséges, ha az olaj a minimum szint alatt van.

2016. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2016. okt. 23. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!