Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak ha félek a...

Mit csináljak ha félek a vezetéstől?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve van jogsim (elsőre átmentem a vizsgán), de még csak pár hónapja vezetek rendszeresen. Az elején iszonyatosan féltem , aztán kezdett elmúlni, kezdtem biztonságban érezni magam az autóban de egyre több olyan helyzet jött ( biciklis kijön elém, nem adják meg az elsőbbséget stb. ) amiből baleset lett volna, ha nem figyelek elég jól és ezek újra előhozták a félelmemet és már alig merek autóba ülni. Próbálom magam túltenni ezeken, de egyszerűen nem megy. Tudom,hogy mindenre és mindenkire nagyon oda kell figyelni vezetés közben és oda is figyelek... Veletek is előfordult ez valaha? Tudtok valamilyen tanácsot adni, mert nagyon nehéz félelemmel normálisan vezetni?

2016. okt. 24. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan komoly a helyzet, fordulj pszichológushoz. Félve ne ülj autóba, ez fontos, mert magadat és másokat is veszélybe sodorhatod. Én azért javasolnám, hogy próbálj meg úgy menni, hogy egy ember ül melletted. lehet, megnyugtat, ha nem egyedül ülsz a kocsiba, a félelmeidet elmondod, kibeszéled. Hátha így is menni fog.
2016. okt. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Zárd ki a külvilágot. Vezess, úgy, hogy mindenki más h*lye és csak te tudod jól a dolgokat és akkor nem idegesíted magad a sok birkán. Sajnos manapság kritikán aluli a vezetési szint az utakon, szóval ne stresszelj a sok birka miatt, csak vezess úgy, mint amikor nyugodt voltál és menni fog gördülékenyen, hidd el. Nincs értelme görcsölni, hogy jaj, most mi fog történni.
2016. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Aki vezet, az fél lábbal a börtönben, fél lábbal a sírban van.


Statisztikailag viszonylag biztonságban vagy. A teljesen friss jogsisok csinálnak sok balesetet, meg azok, akik néhány 10 ezer, vagy 100.000 km után azt hiszik, hogy őket nem érheti már semmi, meg egyébként is ők jól vezetnek, meg dinamikusak, meg fiatalok és figyelnek és jók a reflexeik.

2016. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha még csak most kezdtél el vezetni, akkor ez természetes. Tényleg ilyenkor jön rá az ember, amikor már egyedül vezet, hogy mennyi mindenre kell figyelni. De majd megszokod. Ha rendszeresen vezetsz, akkor tapasztaltabb leszel és jobban fog menni. Ezeket a veszélyes helyzeteket meg fogd fel úgy, hogy erre is kell figyelni. Ha meglátok egy biciklist, akkor figyelem, hogy mit csinál, mert tudom, hogy képesek mindenféle jelzés nélkül átvágni az autó előtt. Ha látok egy kereszteződést, figyelem, hogy jön-e ki valaki. Stb.

Az hülyeség, amit a második írt, hogy zárd ki a külvilágot. Az ilyen vezetőktől mentsen meg az Isten. A vezetés lényege pont az, hogy mindig mindenre kell figyelni, ami körülötted zajlik.

2016. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"amiből baleset lett volna, ha nem figyelek "

Most idéztem tőled! Ez a lényeg!

Figyelsz és elkerülöd a bajt. Senki se úgy született, hogy zsebben volt a vezetői rutin. Meg fog az jönni.


És mellesleg a 4-es válasszal maximálisan egyetértek, a 2-3-mal meg nem foglalkoznék a helyedben.

2016. okt. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos benne van a pakliban a sok idióta, nem lehet tenni ellenük semmit. Épp tegnap jött szembe egy idióta a közeli kanyargós, erdős, beláthatatlan úton a kanyarban keresztbe, záróvonalon, félig a mi sávunkban... Ha 10 másodperccel előrébb vagyunk, akkor most egy hűtőben feküdnénk :(

A párom csúszott már árokba szemben hülyén előző ember miatt.

Apukámnak is durva balesete volt ey ittas kisteher-sofőr miatt.


Nagyon sok a barom az utakon, épp ezért nehogy arra hallgass, aki azt írja, hogy zárd ki a külvilágot!!!! Légy résen mindig, minden másodpercben, mert egy pillanat alatt megvan a baj, ha nem figyelsz!


Sajnos az indulás pillanatában megvan az esély rá, hogy baleseted lesz, ezzel a ténnyel együtt kell élni, illetve tenni ellene minél többet odafigyeléssel, meg azzal, hogy ésszel mész.

2016. okt. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettesnek abban igaza van, ha úgy állsz neki, hogy mindenki hülye körülötted és nem ismeri a szabályokat, akkor már arra is számítasz amire egyébként talán nem. Nem is tudom megszámolni, hányszor fordult elő, hogy kiszámítottam, nem.fogom megkapni az elsőbbséget, vagy körgeometriás csomópontban ott is jön kifelé, ahol neki tilos, ezért mindig kinézek balra is stb. A vezetés az elején tényleg stresszes, nem ül melletted a biztonságos hátország (oktató) előtte pedálokkal, de napi szintű közlekedéssel szerzel annyi rutint, hogy ez elmúlik. A kerékpáros külön kategória, tisztelet a kivételnek de hihetetlen dolgokat látok tőlük ( mondjuk autóstól is úgyhogy tökmindegy). Legyél óvatos, de vezess minél többször, először kis forgalomban pl vasárnap délután, és fokozatosan belejössz :) sok sikert!
2016. okt. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!