Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra G-n mennyire nehez...

Opel astra G-n mennyire nehez lecserelni egy szivotorkot?

Figyelt kérdés

Udv mindenkinek van egy opel astra g tipusu autom 1.4 16V benzines(sima nemet nem a lengyel) motorral szerelve es az a helyzet vele hogy egy szerelovel le akartam csereltetni az Egr szelepet mivel elromlott le is cserelte de a felrakasnal az egyik csavart tulhuzta es a szivotorokbol amin az egr szelep van letort egy darab de a szerelo valahogy ra kokanyolta hogy megalljon de mar megvan a masik szivotorok ami epp csak ki kene cserelni csak nemtudom hogy mennyire bonyolult ezt hazilag megoldani (ertek az autokhoz es az autos dolgokhoz is de ilyet meg nem csinaltam) de ha nem tul bonyolult muvelet akkor megcsinalnam en a cseret (szerszamaim azok vannak boven szoval ez nem akadaly) Aki esetleg tud nekem valami leirast vagy videot kuldeni megkoszonnem! (mivel en sehol se talaltam sajnos)

Elore is koszonom a segitseget! :)



2016. okt. 24. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmi bonyolult nincs benne, csak le kell csavarozni a hengerfejről az újat meg rá. Ami közben utban van azt szintén.

Hogy te meg tudod-e csinálni azt nem tudom.

De ha így van ahogy írod akkor a szerelődnek illene feltenni ha már egyszer elrontotta.

2016. okt. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 veterán vas ***** válasza:

Mindig rácsodálkozom az ilyen esetekre.

Egy EGR-szelep cseréjét szerelővel végeztetted, most viszont egy komplett szívótorkot akarsz s.k. megoldani. Nem érzed az ellentmondást?

2016. okt. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

az Egr azert lett a szerelovel csereltetve mivel hogy csere utan a hibakodot is kitorolte es ezert csereltettem mar akkor vele bar nekem is ment volna egyedul is a csere hisz csak 2 csavar fogja nem nagy valami kicserelni de a szivotorok is viszont ha ilyen egyszeru ahogy az elso hozzaszolo irta akkor siman megtudnam enis oldani a cserejet szerintem

ja es en azota azzal a szerelovel semmit se csinaltattam xdd

2016. okt. 25. 17:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Valóban nem bonyolult de azért én már széttúrtam pár motort, volt amelyiket csak kiváncsiságból.

Ha nekiállsz legyen helyed ahol nyugodtan dolgozhatsz, legyen idő bőven (ha nem tudod aznap összerakni ne okozzon gondot)

Kezd el lebontani a burkolatokat, levegőszűrőházat is kiveheted máris jobban látod mi hol van. Szerelj le mindent amiről úgy látod szükséges, hogy kijöjjön a szívócsonk. Közben csinálj fotókat, összerakásnál jól jöhet. Kiszedett alkatrészeket rakd biztos helyre, akár csomagtartóba egy kartonlapra, csavarokat amibe lehet kapasd vissza a többit gyűjtsd dobozba.

Új tömítés is kelleni fog a csonk alá.

Fordított sorrendben összerakod, csavarokat nem kell túltépni.

2016. okt. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
utolso koszi akkor lehet hetvegen nekiallok es lecserelem ha nem bonyolult feladat!
2016. okt. 25. 23:50
 6/8 A kérdező kommentje:

na ma delutan volt egy kis idom es megneztem a csavarok nagy resze latszodik szoval nem lesz az bonyolult foleg fotokkal mert igy fogom csinalni megveszem az uj tomitest hozza es a hosszu hetvege alatt lesz is ra boven idom kicserelni! :D

amugy koszonom szepen mindenkinek a segitseget! (ment a zold kez mindenkinek!)

2016. okt. 26. 19:43
 7/8 A kérdező kommentje:

na ma delelott neki alltam csinaltam vagy 20 fotot es utana szepen elkezdtem leszedni a dolgokat a kocsi motorjarol lenyeg a lenyeg hogy kb 1 ora alatt le is szedtem a regi szivotorkot es az ujat kb ugyanennyi ido alatt vissza is tettem nem volt egy nagy feladat!

koszonom szepen megegyszer mindenkinek a segitseget! :)

2016. okt. 29. 18:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Ok. Ügyes vagy.
2016. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!