Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használ valaki Favorit 2T fél...

Használ valaki Favorit 2T fél szintetikus olajat?

Figyelt kérdés
eddig Hunoil Mix 2T (ásványi) használtam, de szégyen szemre, eddig Tescoban vettem, mert oda jártam napi szinten, de ahova járok ott már nem lehet kapni valamiért, és gondoltam akkor ki próbálok egy fél szintetikus olajat, ( akciós volt ráadásul, fél áron :D ) és arra gondoltam hogy valamilyen szinten biztos jobb, hisz mégis fél szintetikus, de eddig úgy gondoltam hogy pazarlás Simsonba 3-4 ezer forintos teljes szintetikus olajat venni, hisz nem jön elő az előnye annyira, mint egy több száz ezres gépnél, de egy próbát megér, de max annyi változást várok az ásványihoz képest, hogy szebb dugattyú és kevesebb füst, azt nem hiszem el még most sem, hogy jobb lenne a teljesítménye, hangja stb.. max jobb a kenése, kevesebb füst, ennyi.
2016. okt. 25. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát egy gyári Simsonba valóban kár 3-4 ezer Ft-os full szin olajat tenni, de azért az ásványival sem jó megalázni. A félszintetikus viszont jó megoldás, mind műszakilag, mind a pénztárcád vonatkozásában. Ami nagyon jó ár-érték aránnyal bír, az a Mannol 2T, ezt neten tudod rendelni, nyilván érdemes a szállítási díj miatt egyszerre nagyobb, pl fél éves vagy akár az egész éves mennyiséget megvenni.
2016. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az egész egy nagy hókuszpókusz,legolcsóbb motorolajat keverem a benzinhez már vagy 15 éve és megy mint az álom
2016. okt. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nemtom... én félszintetikust használtam ugyan, több félét is de a gyűrűtörés előtt sokáig Repsolt. Tele lett koksszal a gyűrűhorony, az kinyomta a gyűrűt és beleakadt a kipufogónyílásba...

Igaz, az se volt szétszedve 15 évig, szóval úgy 5-6 évente érdemes levenni a hengert és kitakarítani a kokszot, még akkor is ha megy "mint az álom".

2016. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Törést sosem vártam meg,3 évente ki tudok gazdálkodni egy új hengert új dugóval /12 000ft/:-)
2016. okt. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak ki kell kokszolni, hengert nem kell cserélni, főleg hogy fúratni is lehet.
2016. okt. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Oké..fúrás 6000-,és leadod a régit

Új 60-as henger 8000. Szerinted?)

2016. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Minek kell új hengert venni? Ha elkopott a régi, akkor következő méretre felfúrod, egyébként még a jobb minőségi hengernek is a szívócsonkja nem annyira szépen kidolgozott mint a gyárié


[link]

2016. okt. 27. 10:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkább egy fúrt gyári henger mint egy fo s taiwani új henger... Egyébként az se 8000.
2016. okt. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!