Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsis fiatalok számára...

Friss jogsis fiatalok számára nincs valamilyen kedvezményes kötelező biztosításra lehetőség?

Figyelt kérdés

Egy 11 éves Focusom van, amire jelenleg 108 ezer forint/év a kötelező. Tisztában voltam ezzel a költséggel az autó vásárlása előtt, de így 1 év elteltével egyre nagyobb lehúzásnak tartom. Magamból kiindulva azzal sem tudok egyetérteni, hogy aki kezdő vagy fiatal, vagy a kettő együtt, azt potenciális veszélyforrásként kellene számon tartani az utakon. Szüleimnek nincs jogosítványuk, így rajtuk keresztül se tudnám olcsóbban megkötni. Mindenféle lehetőség érdekelne, amivel ezt az összeget tudnám csökkenteni.

19/F



2016. okt. 26. 19:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne akkor gondolom az összes 18 éves azt választaná.
2016. okt. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Ezt a "ranglétrát"mindenkinek meg kell másznia,Te sem vagy kivétel,majd az évek múlásával kerülsz más más besorolásba.

Ezt csak úgy úszhatod meg ha apuka nevén van az autó.

Valamint ne magadból indulj ki,mert csakugyan rengeteg a 18 éves gyerekek által okozott baleset,én felvinném a jogsiszerzés alsó korhatárát 20 évre.

2016. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kiindulhatok a haverjaimból is. Rohadt igazságtalan, hogy más hülyesége miatt tőlünk beszednek a semmire egy vagyont.
2016. okt. 26. 20:45
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Allianz-nál számoltattam, „erős” adatokkal.

1600 cm³-es, 115 kW-os (156,3 Lóerő) személygépkocsi; budapesti 19 éves személy, kezdő biztosítással (A00), 2016-ban szerzett vezetői engedéllyel; hátrányos fizetési feltétellel (negyedéves gyakoriság): az éves kötelező biztosítási díj 66 600 Ft, ehhez jön a 19 980 Ft baleseti adó.

50 éves személlyel számolva ugyanezt, kb. évi 11 000 Ft-al kevesebb a biztosítási díj és a baleseti adó együtt. (Neki is A00-ról indulna, hiába lenne másik gépkocsival akár B10-ben; a második, többedik autó A00-ról indul. Csak az életkorával nyerne, összesen havi 1000 Ft körül.)

2016. okt. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Allianznál vagyok. A biztosítás kötésekor töltöttem a 18-at, és 3 hónapos volt a jogsim. 1,6-os, 101 lóerős Focus.
2016. okt. 26. 20:53
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez most valami vicc?


Egyértelmű, hogy több éves jogsisokat, vezetési tapasztalattal illet meg némi kedvezmény.


Most akkor fordítsuk meg a témát.

Tegyül fel, hogy neked van egy autó kölcsönződ.


Megvannak a díjszabások és minden.


Akkor a friss jogsisnak, aki még ezzel együtt tök fiatal, adnál extra kedvezményt a TE SAJÁT autóidra?

2016. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Sehogy. Pont hogy a friss jogsisnak nem jár semmi kedvezmény mert ő az aki még most gyűjti a tapasztalatokat, bármi megtörténhet, a lehetőség mindig ott van rá, lehet te jól vezetsz, de mások nem, sokszor nem a hibás sérül, kerülhetsz váratlan helyzetbe, amit még nem tudsz megoldani és kész a baj, elég egy rossz parkolás, egy elmért táv, télen főleg egy megcsúszás stb, ahogy szépen haladsz előre majd csökken az olyan nem várt esemény amire nem vagy felkészülve. Sőt elmondom: nőknek még több ez az összeg!

Tekintsd egy számlának: fizeted, először többet, hisz ha most okozol balesetet miből fizeti ki a biztosító? Évek alatt gyűlik, te is tapasztaltabb leszel, kevesebb lesz a kár esemény és ha később történik valami akkor van miből fizetni a kárt, már nem kell az indulási összeg, már lesz befizetve valamennyi, balesetmentes vagy még szép hogy kevés lesz.

2016. okt. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Van egy kis különbség szerintem aközött hogy saját pénzemből saját használatra tartok egy autót, vagy kölcsönadom. Természetesen a levezetett balesetmentes évek után járjon kedvezmény, de normális dolog 108 ezret elkérni ilyenre? Nekem erről inkább a visszaélés és a lehúzás jut eszembe.
2016. okt. 26. 21:32
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

"Sőt elmondom: nőknek még több ez az összeg! "


Akkor kicsi (NAGYON) felvilágosítanálak, hogy a nőknek kevesebb a biztosítás.

Pont azért mert a férfiak, lesz...nak mindent, mindig azt hiszik, hogy ők a nagy ők, aztán amikor szétrombolnak mindent akkor csak idétlenül vihognak.


Qvára egyszerű:


Próbáld ki, hogy egy alkuszi oldalon biztosítást kötsz.

(nyilván nem valósÁgosan, a legvégén nem kell a megkötésre kattintanod)

Mindent beírsz amit eddig.

Minden okés, de a neved helyett írj be egy női nevet, és meglátod, hogy végén kevesebb összeget fog kidobni a rendszer.

2016. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Amit először számoltam, az benzines motorral volt. Dízellel, tényleg akörül van, amennyit írtál. (Biztosítási díj + baleseti adó.)

(Baloldalon benzines, jobboldalon dízel.)

[link]

2016. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!