Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy benzines 1.8-as vagy 2....

Egy benzines 1.8-as vagy 2. 0-ás motor mennyi idő alatt tud 50 illetve 100 km/h sebességre gyorsulni?

Figyelt kérdés

Személyautóról van szó.Tudom hogy ez sok mindentől függ de általánosságban véve kb hány másodperc kell hogy elérjenek ilyen sebességet?


Továbbá az a kérdésem még hogy egy 1.4-es motor képes e gyorsulásban jobban teljesíteni mint például egy 1.6-os motor (benzinesekről beszélek) Nagyon nem értek a kocsikhoz de kíváncsi vagyok ezekre a dolgokra


2016. okt. 26. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem csak hengerűrtartalomtól függ. Sokat számít a teljesítmény (lóerő, nyomaték), az autó súlya, szelepek száma (ebben nem vagyok biztos, javítsatok ki, ha tévedek), valamint az aerodinamikája is az autónak. És nem mindegy, hogy szívó vagy turbó motorról van szó.
2016. okt. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy 1.4 motor akár egy 3.0 literes motort is odaver ,mondjuk egy 1.4-es turbó kompresszor feltöltős scirocco 180 lovas motorja egy 3 literes nissan patrol unalmába 40 méter hátrányból elver 100 méteren,de igazából akármennyin,mert az a kis 1.4 feltöltős motor sebességre lett tervezte,az a patrol motor meg egy 6-7 fős családnak ,a hegyre és extrém terepeken unalmába is legkönnyebben felmenjen,mindenféle erőlködés stb... nélkül,tehát közel "Munkajármű"
2016. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az alábbi tényezők mellett sokban függ az autó vezetőjétől is, a vezetési stílustól, gyakorlottságtól, meddig huzatja ki az autót, stb...
2016. okt. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!