Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás előtt állok és...

Csabeeeeeeee kérdése:

Autó vásárlás előtt állok és a kiszemeltem egy 1.9-es B5 volkswagen passat. Szerintetek melyiket érné meg jobban megvenni a sima 1.9 TDI-t vagy a PD TDI-t, mért én nem tudok dönteni?

Figyelt kérdés
Akárkit kérdeztem eddig , senki sem tudott egyértelmű választ adni , vagy szidták vagy dícsérték a Pd-t és most nem tudom melyik lenne a jobb?
2016. okt. 28. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha dízelt veszel akkor számolj azzal, hogy majd szervizelni is kell. De ezt inkább mondhatnám úgy, hogy ha autót veszel azt szervizelni is kell. Ennyi. Ha meg dízel kell így is, akkor mindenképp PD, mert erősebb. Ne sírjon utána a száj, ha a sima adagolós nem elég erős aztán meg megy a tuningolgatás okosba.
2016. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van 1-1.2 miliód akkor PD, ha 800- 1 M akkor TDI.
2016. okt. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha az a típus vagy,aki probléma esetén egyből rohan a szerelőhöz vagy a márkaszervízbe,akkor inkább ne a PD-t,mert így sokba kerülhet egyszer.


Ha viszont értesz az autókhoz,meg a VAG dízelekhez,és tudod hogyan szerezz olcsón alkatrészeket,akkor mindenképp a PD-t.


Meg egyébként is a PD-t,ha bekrepálnak a PD elemek akkor majd kicseréled őket,hisz nem azt kérdezted melyiket olcsóbb javítani,hanem hogy melyik a jobb.Hát az 1.9 PD a jobb.

Csak itt meg felmerül hogy miben jobb?

2016. okt. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40-60000 ft/db áron lehet felújított Pd elemeket venni 1 év garival. ÉS nincs nagynyomású pumpa és befecskendező injektor, vagy adagoló és porlasztócsúcs.
2016. okt. 29. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát pénz az lenne a PD-re is , azt tudom hogy nem olcsók a dízelek főleg a pd elem , erősebb meg jobb is.

ment mindenkinek a zöld pacsi , köszönöm.

2016. okt. 29. 18:47
 6/12 anonim ***** válasza:
40-60000 darabja 1 év garival. és ennyiből a befecskendező rendszer. 4-500000 km-et elmegy
2016. okt. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*ennyiből áll a befecskendező rendszer
2016. okt. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

És ilyen PD elemből hány darab van?

Kezdek mégis a Pd tdi felé húzni :)

2016. okt. 29. 22:49
 9/12 anonim ***** válasza:

4 db. Állapottól függően nem mindig kell cserélni az összeset, de hosszú távon ezt ajánlják a diesel szerelők.


Ami kifejezetten fontos az az olaj! Külön PD-hez valót kell használni, ha nem azt rakják bele a pd elemek idő előtt szétkopnak, és a pd elemeket működtető kábelköteget is megeszi. Ez is a vezérműtengely mellett van az olajban kb 20000 ft a ceréje.

Pd olaj: Castrol Edge TD 5w-40, Valvoline SYNPOWER MST C3 5W-40,...

2016. okt. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9+

Nézd végig ezt 52 perc az életedből, de utána nagyon képbe leszel a működésével kapcsolatban.

https://www.youtube.com/watch?v=u225tGYf34A

2016. okt. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!