Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorolaj ajánlott?

Milyen motorolaj ajánlott?

Figyelt kérdés
1.9 tdi afn vw passat, ausztriában szeretném használni 1600m-en van a település ahol dolgozni fogok, szóval nem igazán hazai időjárási viszonyok lesznek. Jelenleg 15w40 van benn de nem vagyok biztos hogy ez ottkinn is jót fog tenni neki. 5w40re gondoltam most cserélni ez hülyeség lenne vagy nem?

2016. okt. 28. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen évjáratú? Van benne részecskeszűrő?


Én elsőre dízelbe mondjuk ezet ajánlanám neked:

-Castrol EDGE Turbo Diesel TD Titanium FST 5W-40: [link]


Ha részecskeszűrős modern dízeled van akkor pedig ezt mondanám:

- Shell Helix Ultra ECT 5W-30

[link]

2016. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
98-as és nincs részecskeszűrő, 320ezer km óra szerint. Köszi a választ.
2016. okt. 29. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor bármelyik motorolajat használhatod a kettő közül amit ajánlottam. Mindkettő jó olaj régi és neves gyártótól.
2016. okt. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha már sima nem részecskeszűrős Tdi akkor a: Shell Helix Diesel HX7 10w-40

[link]

- is nyugodtan használható a kocsidba és olcsóbb is az előző kettőnél, jó ár-érték arányú. Sokat futott, régi turbó dízelbe szerintem ez is nagyon jó választás lehet.

Itt az olaj műszaki adatlapja:

[link]


-39 fok az olaj dermedéspontja tehát akár -30 fokos hidegben is biztonsággal lehet használni.

Ezek az olajok mid jobb tulajdonságúak mit a jelenlegi 15W40-ed. Tehát mindenképpen érdemes cserélned. A választás a tied.

2016. okt. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. okt. 30. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!