Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen üzemanyag számláló van...

Milyen üzemanyag számláló van ezekben a mercedesekben?

Figyelt kérdés

[link]


Tehát kiír 3.9 litert is. Nekem 4.1 volt a minimum amit kiírt a sajátban.. De szerintem ez valami kalkulátor lehet. Mert tuti nem ennyit evett. Szerintem legalábbis.


2016. okt. 29. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudja a tankban lévő üzemanyag mennyiségét, meg a megtett utat, ebből kiszámolja neked. Nyilván nem atompontos, de tájékoztató adatnak megteszi. Valószínűnek tartom, hogy a tankban lévő üzemanyag mennyiségétől is függhet a pontossága, tehát ha mindig fél tank alatti üzemanyaggal jársz, nem biztos, hogy annyit számol, mint tele körüli tanknál. Legreálisabb akkor lehet, ha egy teliről üresre kifogyasztott periódust számol ki.
2016. okt. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a common rail motorok a befecskendezés hosszábók és a rail nyomásból számítják a fogyasztást. Gyanítom, ha egy marmonkannából szívná a gázolajat akkor is mérne. :D
2016. okt. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég pontosak. Max fél litert szoktak tévedni. Össze lehet hozni ilyen fogyasztást takarékos dízellel, ha a gázpedált csak éppen simogatod érzéssel, fékhez nem is érsz, csak gurulsz lassításkor, és 70-80 km/h felé nem mész.
2016. okt. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
100-120-as tempókkal közlekedek vele. Sokszor tempomattal. Kis fordulaton haszválva. 70-80 az kevés. Ott már az átlagsebesség lesz kevés. Meg 6-ba 90 felett szeret menni. 90 alatt remeg szinte
2016. okt. 29. 19:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, de ez az a fogyasztás, amit a motor beindításától számol. Nem a nagy átlag. Tehát ha te mész kb 30 km-t ilyen nyugisan, akkor 4 körül lesz a fogyi. Ha 120-al mész, már tuti nem annyit ír.
2016. okt. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen valóban a bekndítástól számolja. Mert kicsit melegítem azt felmegy 16 literre is simán. Folyamatosan megy fel. Aztá. Ha elindulok vele akkor csökkenti
2016. okt. 29. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!