Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak nekem fura az hogy a...

Csak nekem fura az hogy a kereskedők csak nyomják a rizsát és a kocsikat ami nem magyar papíros csak egy kis kanyarra lehet elvinni? Mert vagy van P-s rendszámuk, vagy nincs, vagy rendszám nélkül valami kis mellékúton.

Figyelt kérdés
Nagyon sok kereskedést felhívtam és mindenki csak hebeg-habog, valamint nem igazán díjazzák azt az ötletemet, hogy egy szervizbe elvigyem ahol átnézik. (természetesen a szervízdíjt én fizetném) Mielőtt azzal jösztök, hogy vigyek hozzáértő embert (autószerelőt) szeretném jelezni, hogy nincs. Ti mi fura dolgokat tapasztaltatok ilyen helyzetekben? Tudom, hogy magánembertől lenne a legjobb venni, de szinte ez a típus csak kereskedésbe van. (JAZZ)
2016. okt. 31. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Macera nekik. Nem utolsó sorban pedig idő! Egy jó autót elfognak adni és ezt ők is tudják. Ha nem neked majd a következőnek. Magánemberként sem engedem csak úgy a próba utakat. Nincs rá időm, hogy napi 1-2 kíváncsi Jóskával autókázgassak a környéken. Letette a foglalót utána lehet kocsikázgatni.
2016. okt. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vegyél magyar rendszámost, azt bátrabban lehet próbálgatni. De azért hosszabb túrákra azzal se számíts.
2016. okt. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon egyszerű a képlet: ha nem engedi el a te általad kiválasztott, de közeli szervizbe a kocsit,akkor azonnal nézz másik kocsi után,mert az egy hulladék.


Biztos ,hogy fogni fog egy madarat a nepper ,aki majd megveszi,ne aggódj ezen,de nem te fogsz százezreket utána kidobni az ablakon a kapugaranciás szilikonnal tuningolt visszatekert órás ronccsal.

2016. okt. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

"nem igazán díjazzák azt az ötletemet, hogy egy szervizbe elvigyem ahol átnézik. (természetesen a szervízdíjt én fizetném) Mielőtt azzal jösztök, hogy vigyek hozzáértő embert (autószerelőt) szeretném jelezni, hogy nincs"


Csak egy ötlet: és mi lenne, ha beballagnál a szervizbe, keresnél egy autószerelőt és Őt vinnéd magaddal? Meló után jó pár ezer ft-ért biztos megteszi... :-)

Persze lehetőleg ne a kereskedő kedvenc szervizesét kérd meg :D

2016. okt. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha az ésszerű átvizsgálást nem engedi az eladó, ott kell hagyni az autót, másikat keresni.

A vevőnek sem szabad túlzott elvárásokat támasztani, kisebb hibákat túlreagálni, de jogos igény, hogy tudni szeretné, nincs-e komoly hibája az autónak.

A kereskedőnél lévő külföldről behozott autók jelentős része sokkal rosszabb állapotban van, mint azt a távolról szemlélőnek mutatják.

Vannak szerek, amivel időlegesen el lehet fedni a hibákat, le lehet cserélni az abroncsokat rosszabbra, ki lehet belezni a katalizátort, de legfőképpen ki lehet dumálni a nem hozzá értő vevőt.

2016. okt. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy magánembertől lenne a legjobb venni"


No persze a magánember nem ver át ugye?

:D


A kereskedőtől meg kérj garanciát, ha ,mer adni, akkor nem lehet nagyon szar az autó. Tudják ők, hogy mit adnak el. A legjobb ha tudod mit akarsz venni, úgy nem ér meglepetés.

2016. okt. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!