Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha elindul az autó 1-esben...

Ha elindul az autó 1-esben csak kuplunggal, akkor nem gond ha mindig úgy indulok, emelkedőn is?

Figyelt kérdés
Most tettem le a jogsit egy Opel Corsával. Nekem úgy tanították az autósiskolában, hogy úgy indulok, hogy csak kuplunggal, semmi gáz. Emelkedős indulásnál is "mérlegállással", azaz ugye féket nyomom, addig engedem a kuplungot, amíg meg nem változik a motor hangja, majd kiengedem a féket, még jobban emelem a kuplungot és úgy felmegy, az autó gond nélkül. Illetve tolatásos parkolásnál is csak kuplung. De van nekünk egy régi Opel Astránk (kombi), 1997-es azthiszem, múltkor kitolattam vele a garázsból csak kuplunggal, semmi gáz, mert hát ugye így tanultam. El is indult az autó, a másik Suzuki Altonk is, bár annál jobban fel kellett emelnem a kuplungot, de nem fulladt le. Lehet baja az autóinknak, ha én így tolatok, illetve emelkedőn is így indulok el? Vagy tanuljak meg gázzal indulni? Lehet baja az autónak? Hallottam, hogy vannak autók, amik nem tudnak így elindulni, lefulladnak, főleg ha emelkedőn akar valaki elindulni így. Ha a mieink motorjai alapjáraton is képesek az autót megmozdítani, illetve emelkedőn is felvinni, akkor nem baj ha így indulok? Nem cseszem szét az autót? Előre is köszönöm a válaszokat :)

2016. okt. 31. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Annyi a lényeg, hogy ne "erőlködjön" az autó alacsony fordulaton és, hogy a fordulatszám ne csökkenjen le alapjárat alá. Ha mindkettő teljesül miközben csak kuplunggal indulsz, akkor semmi baja nem lehet az autónak. Gázt adni azért szokás mert vagy nem, vagy csak nagyon lassan lehet elindulni anélkül egy autóval.

Egy hátránya lehet hosszú távon, hogy hamarabb elkopik a kuplung.

Én kb. 1 hónap után álltam rá a gázadásos indulásra, mert már untam a lassú elindulást.

2016. okt. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tesz neki túl jót a csak kuplunggal indulás. Többet kell így csúsztatni a kuplungot. Aztán beremeg minden, ahogy erőlködik a motor, egyes típusoknál ez káros hatással van a lendkerékre, motortartó bakokra, stb. Meg aztán nem jó, ha feltartod a forgalmat. Nem nagy kunszt egy kis gázt adni a kuplung felengedésekor, 20-szor kipróbálod ezt a technikát, utána már a reflexedben lesz a gázadás. Vannak olyan kis köbcentis, benzines autók, amikkel gyakorlatilag lehetetlen elindulni gáz nélkül, olyan vérszegények.
2016. okt. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tomcatters ***** válasza:
47%
Nekem is siman elindul gaz nelkul alapjarattal laposon es emelkedon is,de ennek ellenere mindig gazzal indulok , kb 1300 f/minnel :D Alapjaraton kicsit totymorgos szamomra ,a masik ,meg a leheto leg kevesebb ideig szeretnem stressznek kitenni a tengelykapcsolot :D
2016. okt. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Gond,és nem tesz jót a kocsinak.Mellesleg biztos örülnek,mikor zöldnél elindulna a sor,de rád kell várni a csigatempódban,és átmegy vagy 2 autó a zöldön.
2016. okt. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Semmi baja nem lesz tőle. Csak lassú.

A kuplung nem kopik jobban (páran írták), tovább csúsztatod az igaz de kisebb fordulat mellet - ugyanannyit kopik.

2016. okt. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan szívódízel autók amiket lehetetlenség lefolytani. Na annál ha nem adsz gázt az nem baj mert az kuolungengedéssel is ugrik. Azzal akkor is gyors vagy ha csak kuplungal indulsz. Pontos típus Citroën berlingo 1.9d 69 lovas motor. Kétszemélyes kisteher. Üresen próbálgattam vele hogy mit bír a lefulladásig. Egyesben álló helyzetben lerántottam a lábamat a kuplungról, kb 100-at esett le a fordulat és elindult élég jól. Próbáltam kettesben js az elindulást. Elíg dinamikusan engedtem a kuplungot és simán elindult elég gyorsan. De ezt benzinessel nem lehet. Meg a turbós dízelek is lefulladnak.
2016. okt. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, akkor még annyit, hogy akkor átállok gázos indulásra, ennek a menete hogy megy? Mennyit engedjek a kuplungon, hogy gázt adhassak? És emelkedőn indulásnál hogy van a pedálok kezelése ezzel a módszerrel? Ismét köszönöm a válaszokat :)
2016. okt. 31. 22:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön adhatsz kis gázt amikor elkezded engedni a kuplungot mert gázzal sokkal gyorsabban engedheted. Próbálgasd és rájössz , az a legjobb módja.
2016. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez aztán tényleg gyors válasz volt, köszönöm :)
2016. okt. 31. 22:11
 10/10 Oliver_5555 válasza:
Igen úgy is lehet indulasnal de mikor csak engeded fel akkor mikor elkezd fofni indul es mégy siman gaz nelkul de ha gyorsabban akarsz akkor feljebb engeded de vigyazz ne engedd fel a kuplungot mielott felengeded adj ra gazt hogy birjon menni különben ledulladsz
2022. jún. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!