Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines vagy Diesel motoros...

Benzines vagy Diesel motoros autót érdemes e venni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy hamarosan megszűnik a Diesel autók gyártása mivel nagyon szennyezik a levegőt.

2016. nov. 1. 12:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Egyszerre szüntetik meg a benzint és a dízelautókat.
2016. nov. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
dieseles télen lassabban indul, szerintem azt könnyebb vezetni.
2016. nov. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell mindent elhinni, amit hallasz.

Ezerszer ki lett már tárgyalva ezen az oldalon (is).

Általánosságban, igaz, hogy a dízelmotorok alacsony fordulatszámon nyomatékosabbak, a benzineseket jobban kell pörgetni, de dinamikusabbak. A dieseles kevesebbet fogyaszt, de a hidegindítást kevésbé szereti.

2016. nov. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

És mit ajánlanátok annak akinek még nem volt autója csak bérelt időnként és a Diesel-es jobban tetszik egyrészt fogyasztásilag másrészt hangilag.

Fenntartásilag melyik jön ki jobban?

Szervizelés szempontjából melyik a kedvezőbb?

És mivel KOMBI-ban gondolkodik.

2016. nov. 1. 13:17
 5/32 anonim ***** válasza:
88%
A benzines az olcsóbb. Használóan benzinest érdemesebb csak.
2016. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
67%
Dízelt éri meg venni, főleg ha nagy kombit akarsz. Ez, hogy meg fogják szüntetni a dízelmotorokat, nem mostanában lesz.
2016. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
88%

Attól is függ mennyit használod...

Amúgy én benzin párti voltam régen és most is, kombi autóm van és nem esik sokat így sem.

2016. nov. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Nem szűnik meg semmi, elhinni meg nem kell a sok klikkvadász hülyeséget amit leírogatnak. Valamelyik északi ország beböfögte, hogy 10 év múlva csak elektromos autót engednek majd árusítani, erre még páran bólintottak, néhány fővárosból kitiltják az Euro3 dízeleket stb. De a bulvár már úgy hozza le ezt is, hogy holnap nem fogsz tudni autót venni.


És nem szennyezik a levegőt jobban, ne az itthoni lelakott, visszatekert órás, kiguberáltkipufogós, döglöttporlasztós, szarszivattyús hulladékokból indulj ki, hanem egy rendes Euro5 vagy Euro6 dízelből.


Dízelt úgy vegyél, ha van rá tartalék pénz. Mivel sokkal több alkatrész, sokkal több hibalehetőség van bennük. Ugyanez igaz az új benzinesekre is.

2016. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
88%

Ez szerintem attól függ, hogy ki mit szeret. Én benzinpárti vagyok: a benzinesnek jobb hangja van, pörgősebb, dinamikusabb, de a nyomaték kevesebb és a fogyasztás több. A dízel szerintem teherautókba való, ott mindegy milyen hangja van, de fogyasszon keveset és legyen nyomatéka.


A régebbi dízelek elég kulturálatlanok voltak általánosságban, elképesztő hangosak, füstölnek, kellemetlenek, az újak már jobbak. Benzinesből viszont pont hogy a régebbi szívómotorok voltak élvezetesebb, szebb hangú, pörgősebb erőforrások, mint a mostani turbós, kis lökettérfogatúak.

2016. nov. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat!


Legutóbb egy 1,6-os Ford Focus-t kombit béreltem ami 7 liter/100 km evett.


Mivel mindenképp kombi autóban gondolkodom és semmi tapasztalatom nincs az esetleges javítás területén ezért úgy ítélem meg, hogy a BENZINES autó jobb választás. Egy kombi autó szerintem minimum 1600 köbcentisnek kell lennie, hogy legyen ereje.

2016. nov. 1. 13:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!