Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lámpafólia engedélyezett?

Lámpafólia engedélyezett?

Figyelt kérdés
Autómra szeretnék sötétítő fóliát a hátsó lámpákra, ez semennyiben nem változtat a fényerőn.. Ezért szólhatnak a kopók?

2016. nov. 1. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Joghoz nem, de fénytanhoz értek. Képtelenség az, amit írsz. Sötétít, de mégsem.
2016. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem változtatható meg a lámpák fényátbocsátási képessége, tehát nem rakható fel.
2016. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyszer kérdeztem egy fóliázott lámpás autó tulajdonosától, hogy milyen lámpái vannak, mert tetszik (sötétek voltak).. Ezt a választ kaptam: ,,Szia!

Ezek gyári lámpák, csak be lett fóliázva.Perforált fóliának hívják, azzal lett behúzva.Az előnye hogy a lámpa nem veszít a fény erejéből.A neten utána tudsz nézni ennek a fóliának.

Üdv."

2016. nov. 1. 22:38
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Nem engedélyezett,és szerencsére büntetnek is érte rendesen,NKH jelenlétében meg a forgalmit is bukod.

Jobb esetben ott helybe lekapartatja a veled a rendőr.


És nem,nem kár érte,baromira nem menő,cserébe balesetveszélyes.

2016. nov. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:
56%

Háhh, akkor engem most szidni fogtok rendesen...


A pótféklámpán és a ködlámpán kívül minden lámpa sötétített. A hátsó ablakban lévő pótféklámpából kiszedtem az izzót, hiszen a sötétìtebb ablak nem takarhatja (problem solved :D), így csak a szárnyon lévő világít.


A ködlámpára lehet rakok majd egget, meglátom :)

2016. nov. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

lehet kapni gyárilag sötét lámpákat (pl. black hella) ezekért nem szólhatnak a rendőrök, ha viszont látják rajta hogy fóliázva van, vagy lekaparhatod és/vagy hazaviszel egy kisebb csekket, vagy ahogy manapság állnak az ilyenekhez elveszik a forgalmid. én is ismerek olyat aki egy éve tiszta feketére fóliázott lámpákkal jár, sokan fóliázzák és próba cseresznye. de ha megbüntetnek érte, mi szóltunk.

u.i.: nekem is volt. :)

2016. nov. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%

"lehet kapni gyárilag sötét lámpákat (pl. black hella) ezekért nem szólhatnak a rendőrök"


De,igenis szólhatnak érte,ugyanis vagy gyári fényszóród van,vagy nem gyári,ami szerepel bejegyzésként a forgalmiban.


Ilyen E számokkal,meg műbizonylatokkal kár is próbálkozni,mert attól még nem legális.

Az E szám itthon semmit se ér magában,ahogy a műbizonylat is csak bizonyos átalakításoknál elég (ablak fólia B oszlop mögött),le kell műszakiztatni,és be kell jegyeztetni az új forgalmiban.

Komolyabb átalakításoknál pedig engedélyeztetés és NKH vizsga is kell.

2016. nov. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Röviden: fólia egyáltalán nem oké; az anyagában színezett búra oké, ha van rajta "E-jel"


Hosszabban:

A mi Köhém rendeletünk ugyanúgy fogalmaz ebben a kérdésben, ahogy a 76/756/EGK irányelv írja:


A lámpák által kibocsátott fények színe


Nem a lámpabúra színeit írja elő, hanem a látható fényeket. Az "E-jel" önmagában egy műbizonylat, ami azt jelenti, hogy megfelel a közúti közlekedésben való részvétel feltételeinek.


Ezért nem jó a fólia, mert az eltorzítja a fények színeit. És ezért jó az anyagában színezett lámpa, mert az úgy van legyártva, hogy jó legyen.

2021. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 galaxy01 válasza:
Annó régen a spray volt a menő. Úgy szólt akkor a szabály, hogy nappal is jól látszódjon a lámpa fénye. Én feketére fújtam a hátsó lámpákat a Zsigulin. Rendőr nem szólt érte sosem, de műszakira kicseréltették a búrákat.
márc. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!