Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ez a led izzó...

Szerintetek ez a led izzó engedélyezett a robogóba? Elég durva fénye van!

Figyelt kérdés
[link]

2015. dec. 17. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

tudtommal csak xenon nem engedélyezett.

egyébként én is 1-2 hete rendeltem ledeset.


[link]



a tiéd úgy látom 1600 lumenes, amint én rendeltem a duplája hmmm.

2015. dec. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
De nekem is utána kéne járnom, hogy hogyan is van ez...
2015. dec. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én ma szereltem be egy ilyet! Hát kicsit tartok a sönöktől!

A burát teljesen lehajtottam,de még így is bevilágítom az udvart :D

Elegem van a 35/35w-os izzókból...

Én sem látok,engem se látnak.

2015. dec. 17. 18:50
 4/13 A kérdező kommentje:
3100 lumeres a tied, húú na az komoly lesz!
2015. dec. 17. 18:52
 5/13 A kérdező kommentje:
lumenes*
2015. dec. 17. 18:52
 6/13 anonim ***** válasza:

A monti bringámon is fincsi ledes refi van. Este csengő helyett is lehet használni.

[link]


Sőt a fény magasságát is lehet állítani menet közben folyamatosan is ha szükséges, hogy ne világítsak senkinek a szemébe, de akár nyakig meg is világíthatom, akkor még nem vakítja el.

[link]

2015. dec. 18. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan bele lehet rakni, egyedül a xenon fényforrás van úgymond "korlátozva" (lámpamosó berendezés, automatikus szintszabályozás.


Arra viszont figyelj, hogy ne vakítsa el a szembejövőt mert akkor bármilyen világításod van, le fognak kapcsolni a rendőrök.


Egyébként én inkább az általad linkelt LED minősége és tartóssága miatt aggódnék. Nem véletlenül szokott kerülni egy kulturáltabb Philips LED kb. 15.000 ft-ba.

2015. dec. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Esetleg van aki ilyent használt és a rendőrök belekötöttek?
2015. dec. 18. 09:32
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha a lámpád nem vakít, akkor lehet autónyi fénye is, a kutya nem fog szólni érte. Az viszont nagyon fontos, hogy tényleg senkit ne vakíts el vele. Erre én pl. nagyon oda figyelek, a videó is láthattad, hogy minden pillanatban korrigálom a fény felső határvonalának a magasságát, hogy lássak is eleget és ne vakítsak senkit, nehogy valakinek a szemévbe menjen a fény.


A másik a led ára, ha csak egy 10 Wattos 920 lumenes össz fény teljesítményű a led chipet nézzük:

[link]

Ez az aktuális ár egy kiváló tulajdonságú XM-L CREE lednél. Persze ezt még illeszteni kell megfelelő meghajtó áramkörrel a tápfeszültséghez és a hő elvezetését is meg kell oldani. Ez csak a meztelen és korszerű chip.

2015. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy ilyen meghajtó áramkör (vagy valami hasonló tulajdonságú) kell hozzá, 6 voltos akku esetén: [link] , viszont ez megkajál közel három Ampert, azt is ki kellene tudni szolgálni energiával, hogy 10 Wattnyi fényed 910 lm ~1000 lumen jöjjön ki elől, még pedig olyan irányba ami nem árt másoknak.

Na meg a korrekt hő elvezetés nélkül nagyon rövid lenne a led élettartama. Szóval elég sok szempontnak meg kell felelni ahhoz, hogy egy jármű világításhoz fel lehessen használni.

2015. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!