Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E90 320d? 177le,2009

BMW E90 320d? 177le,2009

Figyelt kérdés

Hasonló járművel rendelkezők tapasztalataira lennék kíváncsi. Tervezek venni egy ilyet, 180 ezer km van benne, így elég jó áron kínálják, viszont 160nál volt az utolsó szervíz.

Van, aki hordja márkaszervízbe az autóját állapotfelmérésre, kötelező szervízre?

20 ezer kilóméter után milyen költségek várhatók? Nyilván olajcserén felül.

Ez láncos, vagy szíjas motor?



2016. nov. 3. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Láncos, ami szeret szakadni.
2016. nov. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Mindenféleképpen vidd el márkaszervizbe állapotfelmérésre! Gondolom megvan a szervizkönyve, ott össze tudod hasonlítani a bejegyzéseket a BMW rendszerében lévőkkel (a tulajjal kell menni, mert az adatkiadásnál szoktak ezen "szőrözni"). Ott megmondják pl azt is hogy a kulcs mikor hol lett kiolvasva, nemzetközi szerviztörténet is kérhető.

De arra számíts hogy költeni kell az autóra akármennyire jó is! Nekem régebbi E90-es 320D-m van (még nem LCI-s), igaz abban a M47-es motor van, ebben meg N47-es. Már írták előttem, ez az aminél szakadhat a lánc, elsősorban nyúlik és abból jön a szakadás ha nem veszik észre időben (laikusnak nem könnyű). A tiéd pont az az évjárat ami a legproblémásabbak közé tartozik. Ez nem jelenti azt hogy baj lesz, de nagyon oda kell figyelni rá (lánccsere ajánlott).

Ami még húzós: porlasztócsúcsok, turbó, részecskeszűrő... Nem filléres egyik sem. Ha gond van vannak olcsó megoldások (van ami jó: pl pdf szűrőnél tisztítás), de lehet hogy sokszor nem a legolcsóbb megoldás lesz a legjobb.

Nem tudom hogy az N47-es motornál okoz e gondot a szívosori pillangószelepek (M47-nél igen), azokat akár le is lehet dugózni, mert ha leszakad akkor több százezres kárt okoz!

Kartergáz szűrő ugyanez: filléres alkatrész ahhoz képest hogy mekkora kárt tud okozni (érdemes cserélni).

Ha esetleg automata a váltóolaj cseréjén is érdemes elgondolkodni (hiába mondja azt a bmw hogy nem kell.

2016. nov. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

ÖÖÖÖ.... 2-es vagyok....

pdf-et írtam dpf (Diesel Particulate Filter) helyett :)))


a pdf az ugye más...

2016. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!