Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorolaj a legjobb...

Barnus1986 kérdése:

Milyen motorolaj a legjobb választás 2003-as Vectra C-be? Márka? Viszkozitás?

Figyelt kérdés
A motor z18xe 1.8 benzin és 213 ezer km van benne. Gyári adatok 5w30 szintetikus olajat írnak, de nem tudom hogy ennyi km után is a gyári előírást kell követni vagy mondjuk viszkozitásban már más kell. A gyári Opel GM motorolajat nem tanácsolják, sőt egyenesen óva intenek tőle. Én Total quartz vagy Motul vagy Elf olajakat néztem. Ja és még annyi hogy néha utána kell töltenem mert kigyullad a olajszint check lámpa, de ez általában csak akkor ha nagy sebességgel megyek, mondjuk autópályán. Kb. 1 decit rátöltök és elalszik.
2016. nov. 4. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó pár ismerős autószerelő saját Opeljébe gyári GM 5W-30-as motorolajat használ (friss évjáratokhoz is). Megbízható forrásból (pl. Csergő Kft.) kell venni, hibátlan.

De az általad felsoroltak (Total-Elf ugyanaz, illetve Motul) is teljesen megbízható gyártók, a lényeg, hogy Dexos2 specifikációt tudják.

2016. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 B.Dénes válasza:
El kell felejteni hogy x megtett km után más olaj kell. Ha valamiért fogy akkor javítani kell a motort, ha nagyon lepusztult és nem törődik vele a tulaj akkor csak az olcsóbbsága miatt tesz bele "viszkozitásban már más" olajat. Először jön az hogy tegyünk bele "sűrűbbet", mert fogy az olaj (azzal is fog). Majd ne is cseréljünk olajat, mert úgyis folyamatosan töltögetni kell. Pörögnek a km-ek, s a motor már gazdasági totálkáros. :)
2017. jan. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!