Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első saját autóm vásárlása...

Első saját autóm vásárlása előtt állok, de nem sürgős. Hol érdemes teszteket olvasnom? Mit tehetek azért, hogy a számomra legmegfelelőbb autót találjam meg, ha nem vagyok nagyon autómániás?

Figyelt kérdés

Még nem választottam ki mit szeretnék, de azért már nézegettem, hogy mi tetszik, viszont választani nem nagyon tudnék azok közül.


Amik fontosak számomra:

-Kb 1millió forint a keret

-ne fogyasszon túl sokat

-városi használat főleg, de havi 2x elmennék vele 160 km-re is és vissza

-lehetőleg keveset futott


Amik tetszenek:

-Seat Ibiza

-Opel Astra H

-Mazda 3 vagy 6

-Ford Focus

-Audi A3


2016. nov. 4. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Beírod a google-be az autó nevét + teszt, és olvasol....

Lehet variálni a keresést, pl:


[link]


A "lehetőleg keveset futott" nehezen ellenőrizhető némi tapasztalat nélkül, a kilométer óra vissza tekeréséből sportot űznek a kereskedők, de a magánszemélyek is.

2016. nov. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Helló!


Szerintem ez a legjobb oldal a problémádra :)


[link]

2016. nov. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A népitélet ténylegjó, csak gyakran tapasztaltam, mikor még magamnak kerestem autót, Van néhány ember aki gyilkolja az autót...elromlik majd szidja, és szerinte mennyire sz@r...A másik tipusa ezeknek akik már egy izzó cserén is kiakadnak, mert költeni kellett rá.

Az ítéletek nagyrésze jó! sokat olvasol a témában és akkor majd megtanulsz szelektálni. Mik a típushibák, kötelező cserék, és ezeken kívül milyen gyakran romlott el, meg hasonlók.

2016. nov. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Városban csak benzines min 1.4, mert nem árt, ha lehet vele előzni is. Max 1.6, ezzel már dinamikusan lehet haladni a forgalomban. Városban 8-10 literes átlaggal nyugodtan számíthatsz bármelyiket is veszed. Egy volt kollégám Peugeot 206 1.1-e 100% városban főleg rövid távokon 8 litert evett, de ha véletlenül messzebbre ment előzni sem mert vele nagyon.

VW konszern benzinesei nem a legjobbak ebben az árkategóriában. Szeretik csipegetni az olajat... akár 1 liter/ 1000 km sem túl ritka eset.

H Astrát inkább 1.2 millió körül kéne nézned, 1 millió alatt nagyon az árkategória legalja, 800-tól indulnak.

Mazdákból a 3-as 900-tól vannak inkább 1.4 vannak a jobbak, 6 esetében ugyan ez a helyzet.

Focus I.-ből lehet ennyiért jót venni :), a futóműve nagyon hajlamos az összerohadásra, nehéz javítani sok szerelő el sem vállalja. Ezt leszámítva nem rossz autó

[link]


[link]


Inkább az utóbbi, mert leinformálható, első tulajdonos..

2016. nov. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!