Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Saját autó-diagnosztizálót...

Saját autó-diagnosztizálót érdemes magunknál tartani?

Figyelt kérdés

Kamionozni fogok, eddig informatikusnak tanultam, szóval semmit sem értek szinte a járművek belsejéhez, max amit bemagoltam a kreszen, de őszintén nem is nagyon izgat és pont ez miatt nem marad meg nagyon semmi, de ne értsétek félre nem leszólni akarom az autószerelőket, csak engem inkább a vezetési rész érdekel.


Épp ezért ha esetleg megáll az autó netán, nem biztos hogy tudni fogom mi a gond, és épp a pusztában vagyok, és lehet hogy csak egy biztosíték a rossz...


Egy autószerelő ismerős ajánlott egy diagnosztizálót, ami hát ilyen kínai de azt mondja ő is ilyet használ és 100 ezer ft helyett csak 15 ezer. Érdemes lenne egy ilyet magamnál tartani, hogy ha gond van akkor legalább az okát tudjam?


[link]



2015. júl. 22. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Őszintén?

Ha kiírja neked,hogy főtengely-szögjeladó hiba,folytószelep alaphelyzet hiba,termosztát hőgomba vagy előgyújtás eltérés erteni fogod mit jelent?

2015. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az oké hogy diagnosztizálod a bajt, bár közvetlenül ez sem "mondja meg", hogy mi a rossz konkrétan, hanem arra neked kell rájönni. Ezért ez egy külön szakma, még egy "sima" autószerelő sem biztos hogy eredményt ér el vele.

Na, egy szó mint száz nem érdemes rá pénzt költened.

2015. júl. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
olyan esetekben nem, de ha mondjuk egy olyan hiba van amit orvosolni tudok (biztosíték pl) de amúgy nem jönnék rá + meg mert laikus is vagyok, azokra az esetekre gondoltam. Vagy esetleg ha segítséget is kérnék valahol, akkor tudnám hogy mi a gond. Nem mondtam, hogy minden esetben megmentene, de én úgy érzem 10x jobban fel kell erre az egészre készülnöm, mint a többieknek akik a kisujjukban van az egész :/
2015. júl. 22. 15:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tok felesleges, a te esetedben meg plane.


beszelj a fonokoddel hogy kit kell hivni ha baj van, aztan ennyi.

2015. júl. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szántóvető ***** válasza:
felesleges,nem lesz rá szükséged.majd hívnak mentést oszt kész.
2015. júl. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezeknél mindnél lehet bizti,relé vagy maga az alkatrész. :/
2015. júl. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!