Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Apám halálos beteg van nevén...

Apám halálos beteg van nevén egy autó, de mi használjuk az autót közösen fiammal, aki nagykorú. Halála esetén meddig nem használhatjuk az autót jogerős hagyatéki végzésig? Vagy addig vmilyen megoldás. Már apu nem beszámithato.

Figyelt kérdés

#szerződés #hagyaték #üzemben tartás #autótulajdonos halála
2016. nov. 6. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
A halála után is használhatjátok az autót, a kutya se fog szólni érte, de a hagyatéki leltárból ne felejtsétek ki. A hagyatéki végzéssel az örökös tudja majd a nevére íratni.
2016. nov. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Közvetlen családtagnak elajándékozva az autót lényegen kisebb lenne az illeték.

Gyerekre érvényesíthető, unokára már nem (neki is ajándékozható, de akkor többet kell fizetni az okmányirodában)

Azonban ez a lehetőség már nem biztos, hogy kihasználható.

Üzembentartói szerződéssel használtátok?

2016. nov. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Üzemtartói bejegyzés nincs.Fiam javára valószínüleg lemondok a hagyatékiban,de addig nekünk kellene az autó,mert anyám is súlyos beteg.Sokszor kell kimenni hozzá. Köszönöm előre is válaszotokat.
2016. nov. 6. 18:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Hagyatékig le kell adni forgalmit és törzskönyvet esetleg kulcsokat is a közjegyzőnél? Addig szerintetek nem használhatjuk?
2016. nov. 6. 18:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Át kell iratni az autót még most, mégpedig: írni egy adásvételit, egy jelképes összeggel, aztán kész. Mindegy az, hogy ki írja alá, úgyis családban marad.
2016. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi válaszotokat,de az átirásra már nincs lehetőségünk,mert apunak pár napja van hátra és már öntudatlan állapotban van. Nincs remény arra kikerül kórházból élve elvesztette tudatát. Sajnos. De autó nagyon kellene az ügyek intézéséhez. ( temetés egyéb...)
2016. nov. 6. 19:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Tavaly halt meg édesapám. én örököltem az autóit. nem kell leadni semmit a közjegyzőnél. az önkormányzatnál valamilyen hivatalban nyilatkozni kellett, hogy milyen tulajdonai voltak édesapámnak. (ház, telek, autó...)

sehol nem veszik el a forgalmit, és a kulcsokat sem. én is használtam az autót a hagyatéki eljárásig.

átiratni, pedig a hagyatéki eljárás jogerőre emelkedése után az örökösnek kell.

2016. nov. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi válaszaitokat ebben a nagyon nehéz helyzetben. Sokat segitettek.
2016. nov. 6. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!