Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Külföldi autóvétel előtt...

Üdv! Külföldi autóvétel előtt állok és felmerült bennem pár kérdés, mivel Magyarországon veszem meg osztrák papírokkal?

Figyelt kérdés

1.Kell-e Ausztriában csinálnom valamit?

2.Mi a menete a dolognak,hogy eljussak a magyar papírokig?

3.Milyen papírokat kell kapnom,hogy forgalomba helyeztessem az autót?


Egyéb felmerülő dolgokat, ha tudtok kérlek írjátok meg!



2016. nov. 6. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ausztriában nem kell semmit csinálnod. Miért nem bízod a nepperre a honosítást? Neki általában van csókja és 2 nap alatt lezavarja az egészet.
2016. nov. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az 1-essel értek egyet. Akitől veszed vagy keress egy neppert és 5000-10000-ért lenyomja neked a bulit pár nap alatt, mindenhol van kontakt,bejáratott ember. Miért görcsölnél ezzel?
2016. nov. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Voltaképp magánszemélytől veszem ő nem hiszem, hogy ebben oly jártas lenne. Nepperre nem szívesen bízom.

Így lennék kíváncsi a dolgokra,elsősorban lehet olyan,hogy nem vonták ki külföldön az autót forgalomból?

Mikre figyeljek oda vételkor?

2016. nov. 6. 21:45
 4/10 anonim ***** válasza:
igen az elegge fontos, hogy Ausztriaban ki legyen vonva a forgalombol. En anno amikor szlovak autot honositottam, elotte az eladoval kozosen elmentem, es a rendorsegen kijelentette az autot, amit ott helyben a nevemre vettem egy export rendszam kisereteben. A te helyzeted annyiban mas, hogyha az auto Magyarorszagon van, ki tudja ki lett-e jelentve Ausztriaban. De te nem is tudnad kijelenteni.
2016. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom ezt ellenőrizni?(Itt gondolok arra,hogy az eladó azt mondja ki van vonva és mégsem)
2016. nov. 6. 22:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint egy olyan ki tudja milyen magánszemélytől veszed aki feketén hoz autókat eladni. A legrosszabb fajta. Kerüld el!

Fogadd meg a többiek tanácsát és vegyél neppertől olyat amin már van magyar rendszám és a nevedre íratta a nepper.

Ha magánszemélytől veszel autót akkor meg csak olyat ami a sajátja!

2016. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én egy éve neppertől vettem, nem volt rendszáma, 3 nap múlva kezemben volt minden (rendszám, forgalmi, törzskönyv, befizetett jövedekemszerzési.)

Hivataloasan én az osztrák eladótól vettem az adásvételi szerint.

2016. nov. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt kell elkerülni hogy a külföldi eladó legyen az adásvételin. Ha kiderül hogy az autónak már volt egy elhallgatott hibája akkor kihez fordulsz?
2016. nov. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"igen az elegge fontos, hogy Ausztriaban ki legyen vonva a forgalombol.

...

De te nem is tudnad kijelenteni."


Uniós tagállam esetén ez nem gond, megcsinálja az okmányiroda. De az osztrák eladó egyébként se nem fogja eladni a saját rendszámával.

2016. nov. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ausztriában a rendszám nem az autóra, hanem a tulajdonosra szól, így biztosan nem rendszámmal adja el az autót.

A vásárlást nem értem, te egy osztrák embertől veszed meg, vagy a valamelyik hozzászóló által leírtak szerint csinálod, magyar eladótól? Ha osztráktól veszed, ki kell vonatni a forgalomból kint, amit valamelyikőtöknek kell intéznie. Én úgy biztosan nem vennék autót, hogy a papíron az eladó a tök ismeretlen külföldi, én meg a vevő! Meglehetősen nagy a kockázat, amit ilyenkor a vevő fut.

2016. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!