Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » C+e jogosítvány korhatára?!

C+e jogosítvány korhatára?!

Figyelt kérdés

Hogy is van ez?

C+E - 18 évesen,

vagy csak simán a "C"-t lehet megszerezni 18 évesen?

És 21 éves kortól lehet nemzetközizni/külföldön dolgozni, és nehézpótot húzni?



2016. nov. 7. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:

C+E 18 évesen lehet. Megcsinálod a "C"-t és azonnal mehetsz C+E-re. Meg se kell várnid a jogsid, vizsgaigazolással kezdheted még a vizsga napján.

És igen 21 éves korodig csak belföldön vezethetsz.

2016. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és összesen mennyibe kerülne? Esetleg külön a C ?
2016. nov. 7. 10:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez iskola függő. Szerintem a sima "C" 200 ezer körül van átlagban. Természetesen ha elsőre átmész mindenen. A "C+E"-ben az E olyan 150 körül van ha jól tudom. Tehát egyben 350 ezer körül lehet.
2016. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

350-400-ba CSAK a jogsi van.

Ehhez még számold hozzá az orvosit, PÁV-ot, GKI-t, sofőr kártyát, utazási költséget, stb.

2 éve csináltam. Cirka 600 volt a vége. Pontosan nem tudom, mert inkább össze se adtam. Sírtam volna! :D

2016. nov. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. nov. 7. 11:41
 6/7 anonim ***** válasza:

És ha azt a lóvét és időt beleöntöd, még nincs semmi extrád, ADR, darabáru, stb (nem vagyok benne, szóval a "hülye okoskodik" részinfókat tudom csak adni, amit sógoromtól hallottam, ő kamionos)

Amíg legalább az ADR nincs meg, szinte esélytelen, hogy elhelyezkedj (mondom szinte).

De ha minden megvan (cirka 1 millában fog megállni az egész, mire végigjátszod), akkor a mostani helyzetben kb 1,5 hónap alatt visszakeresed (nagy hiány van nemzetközi kamionosból, a Waberer's talán 700ezer fölött fizet havonta, betanulás után, persze függ attól is gondolom, mennyit gurulsz)

2016. nov. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:

Sok olyan meló van belföldön is, amihez nem kell ADR. Nekem se volt. Egyszer kitalálták, hogy csak jó volna legalább egy ADR-s ember. Engem elküldtek, ők kifizették, én meg aláírtam cserébe egy évet. Mostmár van ilyenem is, de ha nem muszály akkor nem hencegek vele, egy új cégnél. :)

Amúgy meg nem kerül az annyiba, hogy 1 millára felnyomja az árat. 70-80e Ft. volt a darabárus.

2016. nov. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!