Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóaksira hogyan tegyem rá a...

Autóaksira hogyan tegyem rá a sarut, ha egyszer a szabványméret is kétszer akkora, mint az akku pólusai?

Figyelt kérdés

csak egy kis 40 Ah-s aksi van, és rutinból vettem egyy sarut, aztán próbálom összeszorítani, de még összeszorítva is lötyög rajta, azaz leesik. visszamentem, hátha van kisebb, de mind a 10 féle ugyanazon szabványméret, azaz a kb 50-60-70-100 Ah-s aksikra való.


akkor ezekre a kicsikre milyen sarut szoktak tenni vagy ha semmilyet akkor mivel tudom oda rögzíteni a kábelt bombabiztosan? már gondolkodtam sima bilincsen, na de ott hogy teszem oda a kábelt? ötletem sincs ...


valakinek esetleg?

(kb fele a normál aksi "pöckei" átmérőjének)


2016. nov. 7. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Visszaviszed a rosszat, visszaadják a pénzed.
2016. nov. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vagy visszaviszed kicserélni, vagy veszel hozzá ilyet:

[link]

2016. nov. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

igen már visszavittem, de ilyen bővítőt nem találok.

azért köszi

2016. nov. 7. 17:09
 4/8 anonim ***** válasza:
2016. nov. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Létezi kissebb méretű saru is. Menj el egy normális autósboltba!
2016. nov. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

két féle aku saru méretet használnak az autógyárak

A japán gyártok általában a kissebb sarut használják gyárilag.


De azzal az a gond hogy max 45amperorás aksit lehet kapni kis polússal, és ha nagyobb aksit akarsz akkor ki kell cserélni a sarukat.


Vagyis kettőféle akusaru van

eléggé nagy a kettő közti különbség, így azért nehéz nem eltalálni az akuhoz illő sarut, illetve a saruhoz illő akut:)

2016. nov. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
oké csak higgyétek el, vidéken nem olyan egyszerű, se tesco se autósboltok nem tartják, már bejártam a környéket. csak idegesítő h most egy ilyen párszáz Ft-os vackot rendeljek, bp-re meg tuti nem megyek, de mondjuk még a Bárdit megnézem, ott nem voltam.
2016. nov. 8. 05:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Na! Hát pont ott kellett volna kezdeni!

A bárdinál biztos hogy kapható.

2016. nov. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!