Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoron hogyan lehet észrevenn...

Motoron hogyan lehet észrevenni, hogyha defektet kapott a kerék?

Figyelt kérdés

Általában indulás előtt leellenőrzöm a gumikat, néha nem.

Ma amikor ráültem leellenőriztem és már egyből észrevettem, hogy lapos a gumi.

Menet közben nem vettem észre hazafelé, hogy lyukas csak amikor ma indulni szerettem volna. Nem durrdefekt volt mert csak egy vékony tüske lógott ki belőle és csak a belsőt kellett cserélni, egyébként hátsókerékről van szó.

De ha hosszabb útra megyek, és kilyukad út közben úgy, hogy szintén nem eldurran a gumi, akkor hogyan fogom érezni, hogy valami nem okés ott hátul vagy elől? Miben változik a motor viselkedése?


2016. nov. 8. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Durrdefektnèl örülj, ha nem perecelsz.

Nagyobb tüskénél pedig ugyanazt érzheted, mintha lapos kerèkkel mennél. Kipróbálhatod luk nélkül is, ha nem félted az abroncsot, felnit: eressz ki a belsőből!


Egyébként instabil, labilis lesz a motor, ezt fogod érezni.

2016. nov. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom tömlőnélküli a gumid. Az nem kap durrdefektet.

Úgy veszed észre, h leereszt menet közben, h a motor instabillá válik, kúszik a manővereknél a kerék oldalra, rosszabb esetben lefordul a gumi a felniről, oszt felborulsz.

2016. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na hát szerencsére ilyenben még nem volt részem, úgy hallottam ha leereszt a hátsó akkor csökken a teljesítmény, ez igaz?
2016. nov. 8. 19:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, a motor teljesítménye nem csökken. Csak szétcsesződik a gumid, ha úgy mész vele és veszélyesen instabillá válik a jármű.
2016. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
lehet h. azért nem vetted észre hazafele mert lehet h.csak néhány métere a lakásod ellőt vette fel a tüskét, éjszaka pedig szépen leengedet. egyébként menetkőzben észre vennéd mert nagyon instabilá válik a motor
2016. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!