Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hankook, vagy Nokian téligumi...

Nemere71 kérdése:

Hankook, vagy Nokian téligumi jobb minőség?

Figyelt kérdés

2016. nov. 11. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Tökmindegy. Egyébként gumiméretenként változnak a tesztek eredményei is. Mind a két gumi tisztességes minőség. A Hankook-ot jó eséllyel itthon gyártják, ha ez számít.
2016. nov. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi Nokiant vettunk, az en koromben mindenki ezt ajanlotta, azt mondtak nagyon jo minosegu.
2016. nov. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Téli Nokian.Nyáriban hasonló minőség.
2016. nov. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt választasz, olvasgass gumi-teszteket az autóshonapokon: totalcar.hu , autonavigator.hu stb.


Én is az alapján döntöttem. Nyári Hankook, téli Nokian.

2016. nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem sokkal többért már van Continental vagy Pirelli. Ha nem autópályázol sokat, akkor jó lehet ez a kettő is, amit írtál, viszont pályán hatalmas hangja van. A Hankook-ot megvettem 3 éve nyári gumiként (255/40R19), de írtózatos hangja volt, téliből Nokian volt fent, az csere gumi volt, mert nem érkezett meg időre a Pirelli, és a gumis adott addig kölcsön egy Nokian szettet, de az is kegyetlen hanggal ment. Amúgy minőségileg nem volt gond vele, nekem csak a hangjával, szóval nem rossz gumi az, persze ahogy fenntebb írták, ez méretektől is függ.
2016. nov. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A nokian gumi finn márka ott pedig hóból fagyból van bőven és nem tegnap kezdték. Én is nokiant fogok venni.Nokian és continental közt gondolkoztam a nokian 10ezerrel olcsóbb (garnitúra) és a teszteknel alig marad le a continentaltol.
2018. szept. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért ha valaki közületek különbséget tud tenni két téli, vagy nyári gumi közt, az komoly versenyző múltú lehet...

A tesztek nagyon jók. Gyakorlott pilóták steril körülmények közt próbálják. Mondjuk egy aquaplaning mérésnél az egyik gumi 82nél úszik fel, a másik meg 91nél. Az átlag sofőr olyan körülmények közt mer menni kb 70-nel.

Én azt gondolom, mindegy, melyik a két márka közül, egyik sem prémium, hanem nagyon tisztességes közép márka.

2018. szept. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz versenyző múlt, hogy megtudj különböztetni 2 gumit. Pl nekem volt fent a kocsin hankook téli gumi, meg a szokásos pirelli sottozero. Ahol a pirelli még megállt, ott a hankook már bőven úszott.
2018. szept. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!